Lietuvos metų automobilis

Skelbia prasidedančius „Metų automobilio“ rinkimus: pirmi modeliai jau žinomi

Beveik tris dešimtmečius be pertraukos Lietuvoje organizuojami „Metų automobilio“ rinkimai grįžta. Lietuvos žurnalistų autoklubas (LŽA), kasmet surengiantis iškilmingą konkursą, paskelbė startą išrinkdamas naują komisiją bei registracijos į konkursą pradžią.

„Metų automobilio 2023“ konkursas šiemet vyks jau 26-ąjį kartą. Pasak LŽA prezidento Valdo Valiukevičiaus, tai, kad nuo pat rinkimų pradžios nebuvo nė vienų metų, kai konkursas neįvyko, rodo renginio reikalingumą.

„Mes kasmet apžvelgiame ne tik naujausius Lietuvoje pasirodžius automobilius, bet ištestuojame galybę jų parametrų. Patikriname saugumo sistemas ir vairavimo pagalbas, išbandome automobilių patogumą, atkreipiame dėmesį į inovatyviausius ir vairuotojui patogiausius sprendimus, išbandome vairuotojui aktualiausias automobilių savybes. Kitaip tariant, padarome viską, kad naują automobilį besirenkantis žmogus galėtų labai paprastai apsispręsti, koks modelis labiausiai atitinka jo poreikius“, – pabrėžė V. Valiukevičius.

Komisijoje naujas vardas

Kasmet LŽA išrenka dešimties automobilių rinkos žurnalistų, dirbančių didžiausiose žiniasklaidos kanaluose, kasmet išbandančių dešimtis naujausių automobilių, komisiją. Jos užduotis – patikrinti kiekvieną konkurso dalyvį, pagal griežtus kriterijus išbandyti visas jo savybes ir nuspręsti, kurie automobiliai verti būti išrinkti geriausiais. Ne išimtis ir šie metai – buvo išrinkta komisija, kurioje – naujas vardas.

Prie visoje Lietuvoje puikiai pažįstamų automobilių žurnalistų prisijungė žurnalistė Eglė Girdenytė, laikinai einanti portalo „Delfi“ automobilių rubrikos redaktorės pareigas.

Šiemet „Metų automobilį 2023“ rinks tokia komisija (abėcėlės tvarka):

Egidijus Babelis
Linas Butkus
Renaldas Gabartas
Eglė Girdenytė
Justas Lengvinas
Dainius Leonavičius
Vitoldas Milius
Jurgis Paplaitis
Žilvinas Pekarskas
Valdas Valiukevičius

Jau pareiškė norą dalyvauti

Drauge su naujos komisijos išrinkimu, atidaryta ir registracija į konkursą. Įvairių automobilių gamintojų atstovai į rinkimus kasmet deleguoja savo ryškiausius modelius, šviežiausius rinkos naujokus, ir tikisi, kad konkurso pabaigoje galės greta automobilio pavadinimo pridėti ir garbingą „Metų automobilio“ titulą.

Tad vos paskelbus, kad registracija pradėta, tai, kad rengiasi dalyvauti konkurse, pranešė ne vienas gamintojas. LŽA atstovai išduoda, kad norą dalyvauti pareiškė „Audi“, „Volkswagen“, „Renault“, „Volvo“, „Mercedes-Benz“ atstovai, o „Honda“ atstovybė netgi spėjo užregistruoti du pirmuosius konkurso dalyvius – „Civic“ ir HR-V modelius.

Konkurso dalyvių registracija tęsis iki spalio 12-os dienos, o jau spalio 26-ąją iškilmingai startuos „Lietuvos metų automobilis 2023“. Per mėnesį laiko truksiančius rinkimus visi automobiliai bus detaliai išbandyti Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos autodrome bei slidžių dangų poligone, modeliai su visais varančiaisiais ratais bus patikrinti specialioje platformoje Druskininkuose, kur įsikurs tradicinė konkurso bandymų stovykla. Kad bandymų sąlygos būtų vienodos, visi konkurso dalyviai bus „apauti“ vienodomis žieminėmis „Continental“ padangomis.

Renginio finalas numatomas lapkričio 26-ąją, kai paaiškės, kurie automobiliai šiemet buvo verti pačių geriausių vardo.