Geriausias Lietuvos vairuotojas

Rytoj Kaune paaiškės „Geriausias Lietuvos vairuotojas 2016“

By 2016-09-17 8 rugpjūčio, 2019 No Comments

Šeštadienio popietę Kaune prie „Žalgirio“ arenos, kurioje vyksta ir automobilių paroda „Kauno autodienos“, paaiškėjo paskutinieji septyni konkurso „Geriausias Lietuvos vairuotojas 2016“ finalininkai.

Penkioliktą kartą surengtų rinkimų baigiamajame etape susikaus 21 pretendentas į šį titulą, įrodęs savo pranašumą atrankos turuose Vilniuje, Klaipėdoje ir Kaune. Finale penkiolika vyrų varžysis ne tik dėl geriausiojo vairuotojo karūnos, bet ir dėl šį titulą įprasminančios Susisiekimo ministro taurės, o „Geriausiajai Lietuvos vairuotojai 2016“ sėkmingai įveiktas kovas primins Lietuvos automobilių kelių direkcijos taurė.

Pasibaigus trečiojo, paskutiniojo atrankos turo kovoms Kaune projekto vadovas Valdas Valiukevičius pirmiausia pasveikino ir įteikė rėmėjų dovanas paskutiniesiems septyniems finalistams, kuriems laukti galutinio verdikto teks trumpiausiai.

Kauno etapą po atkaklios kovos laimėjo vilnietis Kęstutis Taškūnas, teorinėje rungties dalyje padarytas klaidas pavertus baudos sekundėmis ir pridėjus abiejose praktinio vairavimo trasose sugaištą laiką, su užduotimis susidorojęs per 3 min. 23,13 sek. Pažymėtina, jog praeityje šias varžytuves laimėjęs ir ne kartą tapęs prizininku Kęstutis – renginio rekordininkas, konkurse dalyvavęs daugiau nei dešimt kartų.

Antrąją vietą Kauno etape užėmė Andrius Sinkevičius, mažiausia kartų suklydęs spręsdamas  teorines užduotis, o trečiąją – Mindaugas Bielikas. Abu prizininkai anksčiau irgi yra tapę konkurso nugalėtojais, o šįsyk kelią į finalą jiems atvėrė atitinkamai 3 min. 31,78 sek. ir 3 min 58,12 rezultatai.

Ketvirtas liko Vincas Zaleckis, o paskutiniu kelialapiu į finalą ir penktąja vietą džiaugėsi Robertas Litvaitis.

Finale varžysis ir dvi damos, Kauno etape pranokusios konkurentes. Tai Giedrė Kuprienė, dalyvaujanti jau trečiajame geriausiojo vairuotojo konkurse, ir Solveiga Dambrauskaitė.

„Pernai suklupau pačioje atrankos pradžioje, nepatekusi net į etapo varžybas, tačiau šiemet fortūna man buvo palanki“, – džiaugėsi kelialapį į finalo batalijas iškovojusi Solveiga.

Dėl paskutiniųjų septynių kelialapių į renginio finalą Kaune varžėsi 55 pretendentai, teisingai atsakę į kelis atrankos klausimus ir anksčiausiai atsiuntę atsakymus. Daugiau nei penkių dešimčių pretendentų būrys – labai margas ne tik patirtimi prie vairo, bet ir amžiumi.

Kauno etapo jauniausias dalyvis Lukas Šimkus tik prieš kelias dienas atšventė devynioliktąjį savo gimtadienį, o vyriausiasis Ričardas Ališauskas galėjo didžiuotis 67 metų patirtimi.

Kaip jau įprasta, ir trečiojo, paskutiniojo etapo dalyviai pirmiausia atsakė į teorinės dalies klausimus, o pasirodę geriausiai buvo pakviesti į praktinio vairavimo aikštelę pademonstruoti savo gebėjimų valdant naujausius „Toyota Prius“ ir „Toyota RAV 4“, atvairuotus čia tiesiai iš „Neste“ degalinės.

Pirmojo ir antrojo etapų dalyviai susitiko su automobilių sporto žvaigždėmis Vaidotu Žala ir Dainiumi Matijošaičiu ir klausėsi jų papasakojimų apie įvairias šalyje ir užsienyje rengiamas lenktynes, o Kaune svečiavęsis Antanas Juknevičius, daugiausia kartų iš šalies sportininkų šturmavęs Dakaro dykumas ir smėlynus, pagrindinį dėmesį, žinoma, skyrė būtent jiems. Ir nešykštėjo patarimų kaip vairuoti saugiai ne tik maratonuose, bet ir kasdieninėse kelionėse miestų gatvėmis ar užmiesčio keliais.

Besibaigiančio konkurso nugalėtojų ir prizininkų be pagrindinių taurių rytoj laukia ir daugybė kitų garbingų prizų, kuriuos įsteigė „Toyota“, „Neste“, „Regitra“ ir kiti neabejingi renginiui.

 

Vytauto PILKAUSKO nuotraukos

 

 Konkurso „Geriausias Lietuvos vairuotojas 2016“ spaudos centras –

Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“  Tel.+370 612 93662