Geriausias Lietuvos vairuotojas

Geriausio vairuotojo paieškos įsibėgėjo: iki pirmųjų išbandymų liko visiškai nedaug

Ruduo lietuviams susijęs ne tik su mokslais ar naujomis pradžiomis bet ir ilgamete tradicija tapusiu Geriausiu Lietuvos vairuotojo konkursu. Dešimtys tų, kuriuos draugai vadina gerais vairuotojais, jau pasirengę įrodyti savo žinias ir gebėjimus rugsėjo 5-ąją, „Litexpo“ parodų ir kongresų centre, vyksiančiame pirmajame konkurso etape. O pasiruošti reikia išties kruopščiai.

„Litexpo“ vykstančioje didžiausioje automobilių kultūros parodoje „Auto Bazar“ surengtame pirmajame konkurso etape visų dalyvaujančių pirmiausia lauks teorinės užduotys. Vieno patarimo, kuriuos klausimus reikėtų „kalti“, nėra.

Visgi organizatoriai rekomenduoja atkreipti dėmesį į Kelių eismo taisykles (KET), mat jas privaloma išmatyti visiems geriems vairuotojams. Pluoštą įvairių su eismu keliuose situacijų neabejotinai pateiks ilgametė konkurso partnerė „Regitra“, kuri rūpinasi, kad į gatves Lietuvoje išriedėtų tik gerai eismui pasirengę vairuotojai.

Praktinio vairavimo užduotys laukia tik tų, kurie sėkmingai įveiks teorinių užduočių slenkstį. Nepaisant to, dar prieš laukiančius išbandymus į geriausio vairuotojo vardą pretenduojantiems vertėtų pasidomėti „Škoda“ istorija, mat šių metų konkurso automobiliais rūpinasi būtent Čekijos automobilių gamintoja.

Galop konkurso dalyviams verta pasikartoti, ką geras vairuotojas privalo turėti savo automobilyje, kokie įrankiai yra būtiniausi, kur sužinoti, kokia alyva tinkama automobiliui, kas privalo būti automobilyje remiantis KET, prisiminti dažniausius automobilio gedimus ir t.t. Be jokios abejonės vairuotojų loginį mąstymą ir žinias patikrins automobilių dalių, priežiūros priemonių ir aksesuarų prekybos tinklas „Autoaibė“, pirmus metus įstojęs į konkurso partnerių gretas.

Laukia ir praktinės užduotys

Kadangi geriausio vairuotojo išrinkti neįmanoma nepatikrinus jo automobilio valdymo gebėjimų, konkurse laukia ir praktinės vairavimo užduotys. Kokios jos bus šiemet, kol kas konkursą organizuojančio Lietuvos žurnalistų autoklubo nariai tyli sukandę dantis.

Visgi smalsiausiems ne vienerius metus konkurse dalyvaujantys vairuotojai pataria persižiūrėti ankstesnių konkursų medžiagą, mat užduotys vis pasikartoja. Be to, taip bus lengviau susidaryti įspūdį, kaip atrodo konkursas.

Pavyzdžiui, Olga Židovlenkova, vairavimo instruktorė, net kelis kartus tapusi geriausia Lietuvos vairuotoja, pasakojo, kad jai vienais metais itin įsiminė manevravimo automobiliu su priekaba rungtis.

„Kaip tik buvau išsilaikiusi CE kategorijos egzaminą, todėl man šita užduotis buvo pats tas, net nesitikėjau, kad taip lengvai įveiksiu tą rungtį“, – juokėsi moteris.

Kas gaus kelialapius į geriausio Lietuvos vairuotojo konkurso finalą paaiškės rugsėjo 5-ąją, šeštadienį, „Litexpo“ parodų ir kongresų centre, kur vyks didžiausia automobilių kultūros paroda „Auto Bazar“. Ir, anot organizatorių, jei niežti delnai norint išbandyti, kiek geras vairuotojas esate, spėti vis dar galima – užtenka užpildyti anketą, atsakyti į kelis klausimus ir sulaukti kvietimo į pirmąjį konkurso etapą.

Antrasis konkurso etapas laukia rugsėjo 12 d., Šiaulių Darbo rinkos mokymo centro autodrome. Ten pat rugsėjo 13-ąją laukia ir konkurso finalas.