Lietuvos metų automobilis

Paskelbti septyni modeliai, pretenduojantys į Lietuvos metų automobilio vardą

Ilgamete tradicija tapę „Lietuvos metų automobilio 2021 rinkimai išriedėjo į finišo tiesę. Trečiadienį paskelbta, kurie modeliai iš 30 pretendentų gali taikytis į garbingą titulą, kurie – susikaus kovoje dėl gausybės nominacijų.

Tiesa, dėl galiojančių karantino ribojimų, tradicinis TOP7 sąrašo bei kitų nominantų paskelbimas nebuvo įprastas: visi automobiliai buvo atgabenti į fotografavimo ir filmavimo sesiją, o pretendentai į garbingus titulus buvo paskelbti naudojantis nuotolinio ryšio priemonėmis.

Matyt, nėra situacijos, kuri galėtų sustabdyti jau 24-erius metus organizuojamus rinkimus. Parodėme, kad gyvenimas nesustoja ir viskas įmanoma laikantis visų saugumo reikalavimų“, – akcentavo Lietuvos žurnalistų autoklubo, organizuojančio rinkimus, prezidentas Valdas Valiukevičius.

30 rinkimuose dalyvaujančių modelių išrinkti septynis, verčiausius Lietuvos metų automobilio titulo, nebuvo lengva, mat šiemet rinkimuose įvairovė ypač stebino. Pavyzdžiui, pirmą kartą rinkimų istorijoje net trečdalį jų dalyvių sudarė vien elektra varomi automobiliai. O štai kelerius metus stebėję, kaip mažėja dyzeliniu varomų automobilių skaičius, šiemet rinkimų komisijos nariai pastebėjo, kad beliko vienintelis dyzelinu dar važiuojantis modelis.

Įvairovė atsispindi ir finaliniame rinkimų septyneto sąraše: jame vietos atsirado pirmą kartą Lietuvoje debiutuojančiai automobilių gamintojo markei, taip pat dviem elektromobiliams ir dviem hibridiniams modeliams bei vieninteliam, varomam dyzelinu. Tad „Lietuvos metų automobilio 2021 rinkimų TOP7 atrodo šitaip (abėcėlės tvarka):

 1. CUPRA Formentor“
 2. Peugeot 2008
 3. Porsche Taycan“
 4. Renault Captur“
 5. Škoda Octavia“
 6. Toyota Yaris“
 7. Volkswagen ID.3“

Taip pat Lietuvos žurnalistų autoklubas kasmet turi tradiciją apdovanoti automobilių sporto meistrą, labiausiai garsinusį Lietuvos vardą užsienio rinkose. Šiemet į „Metų vairo“ nominaciją pretenduoja šie sportininkai (abėcėlės tvarka):

 1. Benediktas Vanagas

 2. Gustas Grinbergas

 3. Vaidotas Žala

Rinkimų naujove tapo „Metų elektromobilio“ nominacija, kurią įsteigė saulės energijos technologijų bendrovė „Solitek“. Iš rinkimuose dalyvavusių dešimtiems elektromobilių dėl garbingo titulo toliau kovos šie modeliai (abėcėlės tvarka):

 1. „Peugeot e-2008“

 2. „Porsche Taycan“

 3. „Volkswagen ID.3

„Metų visureigiu“ pretenduoja tapti šie trys modeliai (abėcėlės tvarka):

 1. „Jeep Compass“

 2. „Ford Kuga“

 3. „Land Rover Defender“

„Metų miesto visureigiu“ pretenduoja tapti šie trys modeliai (abėcėlės tvarka):

 1. „Ford Puma“

 2. „Peugeot 2008

 3. „Renault Captur“

Lietuviškai šeimai tinkantį automobilį renka draudimo bendrovės BTA ekspertai ir šeimos. Tad „BTA šeimos automobiliu“ pretenduoja tapti šie trys modeliai (abėcėlės tvarka):

 1. „Ford Kuga“

 2. „Škoda Octavia“

 3. „Volkswagen Tiguan“

„Metų išmaniausią“ automobilį renka transporto skelbimų platformos „Autoplius.lt“ ekspertai. Į garbingą vardą pretenduoja šie trys modeliai (abėcėlės tvarka):

 1. „Honda e“

 2. „Porsche Taycan“

 3. „Volkswagen ID.3

„Saugiausio automobilio“ apdovanojimą teikia techninių apžiūrų įmones vienijanti asociacija „Transeksta“. Į titulą pretenduoja trys modeliai (abėcėlės tvarka):

 1. „Honda e“

 2. „Mercedes-Benz EQC“

 3. „Porsche Taycan“

„Verslo klasės“ automobilio apdovanojimą teikia portalo 15min.lt „Verslo“ rubrikos ekspertai. Į skambų vardą pretenduoja šie trys modeliai (abėcėlės tvarka):

 1. „Audi e-tron Sportback“

 2. „Mercedes-Benz E klasė“

 3. „Mercedes-Benz EQC“

„Metų atnaujinimo“ nominaciją įsteigė žurnalas „Auto Bild Lietuva“. Į skambų vardą pretenduoja trys modeliai (abėcėlės tvarka):

 1. „Hyundai i30 Fastback N Line“

 2. „Mercedes-Benz E klasė“

 3. „Volkswagen Tiguan“

Išskirtiniausi modeliai įvertinami nominacijoje „Už dizainą“, kurią šiemet steigia portalas „Automanas“. Dėl titulo rungiasi keturi modeliai (abėcėlės tvarka):

 1. „Ford Kuga“

 2. „Honda Jazz“

 3. „Peugeot 2008

 4. „Porsche Taycan“

Nominacijų laimėtojai paaiškės lapkričio 27-ąją, „Lietuvos metų automobilio 2021“ rinkimų finale.