Lietuvos metų automobilisVisos naujienos

„Metų automobilio 2016“ konkursą laimėjo „Opel Astra“

By 2015-12-07 24 rugsėjo, 2019 No Comments

Šeštadienio vakarą Belmonto pramogų ir poilsio parke finišavo „Metų automobilio 2016“ konkursas, kuriame iš 38 dalyvavusių automobilių triumfavo Vokietijos gamintojų naujasis „Opel Astra“ modelis.

Geriausiojo Lietuvos naujo automobilio karūna „Opel Astra“ galės puikuotis ištisus metus, iki kito konkurso, kuris bus jubiliejinis, jau dvidešimtasis jų istorijoje, nė karto nenutrūkusioje nuo pat 1997-ųjų.

Konkursą rengiančio Lietuvos žurnalistų autoklubo dešimties automobilizmo temas gvildenančių plunksnos brolių vertinimo komisija metų karaliui skyrė 50 balų, kurių užteko, kad itin atkaklioje kovoje pranoktų varžovus.

Pergalės laukė du dešimtmečius

Tai pirmasis „Opel“ gamintojų triumfas Lietuvoje per visus devyniolika metų, kai rengiami šie konkursai. Du kartus – 1999 ir 2011-aisiais „Opel Astra“ ir „Opel Meriva“ automobiliai buvo įvertinti antrosiomis vietomis, o 2002 m. „Opel Corsa“, 2004 m. „Opel Meriva“, 2007 m. vėl „Opel Corsa“ ir 2013 m. „Opel Mokka“ geriausiųjų rinkimuose pelnė trečiąsias vietas.

Du vertinimo komisijos nariai – TV laidos „Autopilotas“ vedėjas Ramūnas Fetingis ir portalo 15min.lt žurnalistas Paulius Sviklas, iš 25 savo dispozicijose turėtų balų, tačiau nė vienam pretendentui negalėdami skirti daugiau 10-ties, „Opel Astrą“ įvertino 8 balais.

„Nebuvau toks dosnus, tačiau „Opel Astrai“ skyriau daugiausia – 5 balus, – sakė komisijos narys, populiarios TV laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ vedėjas Valdas Juozas Vilūnas. – Iš daugelio labai gerų, lygiaverčių varžovų šįkart „Opel Astra“ nustebino labiausiai. Ir taip bandžiau, ir antraip. Liuks! Viską daro gerai – net labai gerai. Tuos šiltus jausmus dar tvirčiau sustiprina šoferiška logika pagrįsta „Astros“ kaina. Tad keliu kepurę prieš „Opel Astrą“, linkėdamas kuo greičiau užmiršti senas pasakas ir linksmus anekdotus apie senąjį „Opelį“.

Kitus vertinimo komisijos narius papirko moderni „Opel Astra“ informacinė ir pramogų įranga, didžiausia naujovė segmente – paslauga „OnStar“, leidžianti sulaukti pagalbos ar informacijos vienu mygtuko paspaudimu. Gamintojas išleido ir naujos kartos informacijos ir pramogų sistemą „IntelliLink“, taip pat naują modelį aprūpino gausybe vairavimą palengvinančių ir saugumą užtikrinančių sistemų, nekalbant jau apie atnaujintus benzininius ir dyzelinius variklius, komplektuojamus su mechanine arba automatine pavarų dėže.

„Neslėpsiu, šios akimirkos laukiau ištisus devyniolika metų. Tiek, kiek Lietuvos žurnalistų autoklubas rengia šiuos didelį populiarumą įgijusius konkursus“, – iš projekto kuratoriaus Valdo Valiukevičiaus atsiėmęs „Opel Astra“ triumfą liudijančias regalijas prisipažino Vilandas Burnys, iš daugelio šios markės automobilių pardavėjų daugiausia nuveikęs, kad „Opel“ automobiliai sėkmingai varžytųsi geriausiųjų rinkimuose.

Teisėjų verdiktu antroji vieta „Metų automobilio 2016“ konkurse pripažinta dar vienam Vokietijos gamintojui. Tai 47 balais įvertinta „Audi A4“, pranokusi trečioje pozicijoje likusią „Škoda Superb“ (41 balas).

Ketvirtoji vieta iš septynių į renginio finalą patekusių automobilių atiteko saugumu ir patikimumu garsėjančių Švedijos gamintojų naujajam visureigiui „Volvo XC90“, įvertintam 39 balais.

Penktoje liko „Hyundai i20“ (28 b.), šeštoje – „Mercedes-Benz GLC“ (27 b.) ir septintoje – „Ford S-Max“ (18 b.).

Išdalyta galybė prizų

Be pagrindinio titulo šeštadienio vakarą paaiškėjo dar devynių nominacijų laimėtojai. Ne mažiau reikšminguose „Tautos automobilio 2016“ rinkimuose, kuriuose nugalėtoją lėmė DELFI portalo skaitytojų balsai, daugiau nei įtikinamai nugalėjo „Volvo XC90“, susilaukęs net 25,8 procento portalo lankytojų balsų.

„Tautos automobilio 2016“ rinkimuose antrąją vietą užėmė „Subaru Outback“, o trečiąją – „Škoda Superb“.

Dar viena geidžiamiausių – „Metų visureigio 2016“ nominacija, kurios laureatą – „Audi Q7“ – jau trečiąjį kartą pamečiui paskelbė ir prizą įteikė stipriausias pasaulyje žmogus Žydrūnas Savickas.

„Renkant metų automobilį nereikšmingų smulkmenų nebūna, tačiau bene svarbiausioji jo savybė – saugumas“, – įteikdamas savo nominaciją saugiausiajam konkurso automobiliui sakė tituluočiausias šalies automobilių sportininkas, Seimo narys Stasys Brundza.

Šis titulas šiemet atiteko „Volvo XC90“, kiek pranokusiam aršiausius varžovus – „Cadillac Escalade“ ir BMW 7.

BMW 7 nominuotas „Verslo klasės“ automobiliu, prizą už dizainą pelnė „Renault Espace“, sportiškiausiu pripažintas „Seat Leon Cupra“, o žurnalas „Laima“ savo „Moterų aistros automobilio“ nominaciją skyrė abejingų nepaliekančiam „Volvo XC90“.

Partnerių gretas šiemet papildęs Šiaulių bankas renginį praturtino ir nauja „Optimalaus pasirinkimo“ nominacija, kurios pirmąjį laureatą paskelbė ir apdovanojo UAB „Šiaulių banko lizingas“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Mindaugas Rudys. „Optimaliu pasirinkimu“ pripažinta kiek vėliau konkurse triumfavusi „Opel Astra“.

Daugelio sportininkų geidžiamą „Metų vairą 2015“ už pasiekimus, labiausiai garsinančius Lietuvą užsienio trasose, šiemet pelnė ralio meistras Dominykas Butvilas, ne trasoje pranokęs Paulių Pleskovą ir Igną Gelžinį.

Metų vairas ralistui atiteko lygiai po dešimties metų pertraukos, kai 2005-aisais juo džiaugėsi Darius Vilimas ir Žilvinas Žeromskas.

Nuotaikingą finalinį vakarą paįvairino ir gausybė mielų, įsimintinų prizų bei nominacijų, skirtų automobilių verslininkams.

Konkursą rengiančio Lietuvos žurnalistų autoklubo prezidentas ir šio projekto kuratorius V. Valiukevičius padėkojo vertinimo komisijai, automobilių verslininkams, renginio rėmėjų „Continental“, UAB „Neste“, Šiaulių banko ir daugelio kitų atstovams.

„Metų automobilis 2016“ gruodžio 5-ąją tampa istorija, – sakė V. Valiukevičius. – Tačiau jau rytoj pradedame galvoti apie kitą, jubiliejinį, dvidešimtąjį „Metų automobilio 2017“ konkursą, kuriam, turėdami tokius nuoširdžius pagalbininkus, manau, pasirengsime ne prasčiau, o automobilių verslininkų dėmesys jam tolydžio tik didės“.

Egidijaus BABELIO ir Giedriaus MATULAIČIO nuotraukos

„Metų automobilis 2016“ spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“ 

El./paštas visusbonus@dtiltas.lt

Tel.+370 612 93662