Geriausias Lietuvos vairuotojas

Geriausių Lietuvos vairuotojų paieška keliasi į Klaipėdą

By 2017-09-15 29 gegužės, 2019 No Comments

Artėjantį savaitgalį vyks antrasis „Geriausio Lietuvos vairuotojo 2017“ konkurso atrankos etapas. Geriausi Lietuvos vairuotojai rugsėjo 16-ąją varžysis Klaipėdoje, Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro autodrome.

Rugsėjo 9-ąją pirmasis „Geriausio Lietuvos vairuotojo“ atrankos etapas vyko Panevėžio darbo rinkos mokymo centro autodrome. Į etapą atvykę 69 vairuotojai sprendė teorijos užduotis, o geriausiai jas atlikę sėdo į „Toyota C-HR“ automobilius – jais turėjo įrodyti savo įgūdžius slidžių dangų aikštelėse kontroliuodami galinės ir priekinės dalies slydimus. Panevėžyje į finalą buvo atrinkti 7 geriausi vairuotojai: 6 vaikinai ir 1 mergina.

Tokiu pačiu principu vyks ir etapas Klaipėdoje. Į šį etapą užsiregistravusių dalyvių skaičius yra panašus kaip ir Panevėžyje, tad vairuotojų laukia itin arši konkurencija.

Teoriniame etape – įvairios užduotys

Pirmas uždavinys pretendentams į geriausio Lietuvos vairuotojo titulą – 30 teorijos klausimų. Čia dalyviams reikia pademonstruoti savo automobilių rinkos, konstrukcijos, eismo taisyklių, ekonomiško vairavimo ir saugumo, pirmosios pagalbos ar automobilių gesinimo žinias.

„Geras vairuotojas yra ne tas, kuris gali mintinai išmokti eismo taisykles ar greitai pravažiuoti lenktynių trasą. Mūsų tikslas – geriausiu išrinkti tą žmogų, kuris domisi automobiliais, turi bent minimalias žinias apie jo konstrukciją, remontą, suvokia eismo dalyvių pareigas ir vairuotojo atsakomybę. Geriausias vairuotojas yra tas, kuris ir taisykles moka, ir pasižymi greitu mąstymu, ir turi puikius automobilio valdymo įgūdžius įvairiausiomis sąlygomis“, – sako renginį organizuojančio „Lietuvos žurnalistų autoklubo“ prezidentas Valdas Valiukevičius.

Nors nemažai konkurso dalyvių į atrankos etapus vyksta ne pirmus metus, organizatorius pabrėžia, jog naujokams čia irgi yra ką veikti. Teorijos etapas yra geras žinių patikrinimas ir proga prisiminti kai kuriuos aktualius dalykus, o praktinis važiavimas – įgūdžių šlifavimas prieš artėjantį šaltąjį sezoną.

Kelis vairuotojams aktualius dalykus, kuriuos daugelis pamiršta ar jų net nežino, akcentuoja vienas renginio partnerių – „Reinold Max“ gesintuvų gamintojo UAB „Merseta“ direktorius Renaldas Juškevičius.

„Daug žmonių turi automobilinius gesintuvus, tačiau ne visi žino pagrindines jų naudojimo taisykles. Jeigu gesintuvas ilgą laiką guli vienoje būsenoje, jis gali po 2-3 metų ir neveikti – ne be reikalo ant jo nurodytas galiojimo laikas, po kurio reikia atlikti patikrą. Rekomenduojame, kad gesintuvą bent kas pusę metų žmogus pajudintų ar apverstų, sujudintų miltelius. Bent kas pusmetį reikėtų pažiūrėti į manometrą – ar pakankamas slėgis, ar rodyklė žalioje skalėje“, – įmonės atstovas.

Jis priduria, kad ir įsigydami gesintuvus žmonės turėtų pasidomėti, ką perka, nes visi gaisrai pagal jų tipą yra skirstomi į klases. Automobilyje reikėtų turėti priemonę, tinkamą gesinti A (medį, tekstilę) ir B (degūs skysčiai) tipo gaisrus, tačiau parduotuvėse neretai galima rasti gesintuvus, tinkamus tik A klasės gaisrų stabdymui.

Teigiamai įvertino autodromus

Pirmame atrankos etape geriausiai pasirodę vairuotojai labai teigiamai atsiliepė apie gautą patirtį važiuojant slidžiais paviršiais: daugeliui tą daryti teko pirmą kartą. Kai kuriems vairuotojams čia pravertė patirtis automobilių sporte: tiek vyrų, tiek moterų įskaitos nugalėtojai kartais varžosi slalomo varžybose.

„Nesitreniravome, nesiruošėme, bet bandome ir laimime. Skaitau apie automobilius, seku naujienas, organizuoju „Alfa Romeo“ klubo renginius. Renginys čia buvo puiki treniruotė – tikiuosi, ir finale pasiseks“, – sužinojęs atrankos rezultatus, savo pasirodymą įvertino Panevėžio etapo nugalėtojas Justas Čeknys. Jis buvo vienas pirmųjų teorijos rungtyje ir liko nepralenktas praktiniuose važiavimuose su „Toyota C-HR“.

Moterų įskaitos nugalėtoja Panevėžio etape Kristina Kučinskaitė vairuoja tik trečius metus, tačiau tai nesutrukdė jai pralenkti labiau patyrusias varžoves. Ji spėjo, kad patirtis automobilių slalomo varžybose, kuriose dalyvauja kartu su draugu, padėjo pasiekti tokį rezultatą. Beje, netgi geresnį nei jos draugo, kuris neįveikė teorijos etapo.

Registracija į „Geriausio Lietuvos vairuotojo“ atrankos etapą Klaipėdoje vyksta internetu: www.15min.lt/registracija. Geriausio vairuotojo paieškos prasidės rugsėjo 16 dieną, 12 valandą Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro autodrome.