Geriausias Lietuvos vairuotojasVisos naujienos

„Geriausiojo Lietuvos vairuotojo 2014“ laurai – vilniečiui D. Daniui

By 2014-09-22 6 rugpjūčio, 2019 No Comments

Sekmadienio popietę Kauno „Žalgirio“ arenoje šurmuliuojančioje parodoje „Kauno automobilių dienos“ finišavo tryliktus metus paeiliui surengtas konkursas „Geriausias Lietuvos vairuotojas 2014“.

Aukštai iškėlęs pagrindinę renginio nominaciją – Lietuvos susisiekimo ministro taurę ir ką tik iškovotą kelialapį į kitais metais vyksiančią Ženevos automobilių parodą – triumfavo vilnietis, 25 metų tarptautinės verslo mokyklos informacinių technologijų specialistas, aštuonerių metų vairuotojo stažą turintis Dominykas Danys.

Nugalėtojas tarsi pratęsė šios automobiliams neabejingos šeimos pasiekimų estafetę. Mat pernai analogiškame konkurse jo motina Jovita Danienė buvo iškovojusi geriausios vairuotojos titulą.

D. Daniui sėkmę atnešė ketvirtas bandymas šiuose konkursuose.

„Iki šiol tris kartus buvau prasibrovęs į finalą, tačiau apie nugalėtojo laurus ruošdamasis renginiui dar nedrįsau svajoti“, – po apdovanojimų ceremonijos prisipažino vienas jauniausių konkurso dalyvių ir pats jauniausias jo nugalėtojas per visą trylikos metų renginio istoriją.

Finale varžėsi ir dvejais metais už nugalėtoją jaunesnis Edvinas Bieliauskas, tačiau jis šįsyk buvo priverstas tenkintis 14-ąja vieta.

Geriausiojo vairuotojo laurus paveržęs D. Danys finale iškovojo 146 taškus ir 7 taškais pranoko antroje vietoje likusį profesionalų lenktynininką Robertą Kupčiką, kuris šiemet labai sėkmingai varžosi Europos „Volkswagen Castrol Cup“ taurės lenktynėse. Iki jų pabaigos likus vieno etapo varžyboms Lietuvos sportininkas turi iškovojęs 508 taškus ir net 72 taškais lenkia Pietų Afrikos atstovą Jefferį Kriugerį.

Robertas Kaune susilaukė žiūrovų gausių aplodismentų. Ne vien dėl savo meistriškumo slalomo trasoje, bet ir todėl, kad surado laiko įtemptame varžybų ir treniruočių grafike šiam konkursui. Pirmą kartą jame besivaržiusiam sportininkui be kitų prizų įteiktas ir „Toyota“ kvietimas išbandyti Piarnu (Estija) trasoje sportiškąją „Toyota GT86“.

Šiemet visą renginio garbės pakylą okupavo vilniečiai. Trečiąją vietą, nuo tituluotojo R. Kupčiko atsilikęs tik 3 taškais, iškovojo automobilių sporto mėgėjams gerai pažįstamas, daugelio ralių nugalėtojas ir prizininkas, 36-erių VšĮ „Evo Performance“ direktorius Vytas Bilinskas, turintis 19 metų vairuotojo stažą, o kasdieną sėdintis prie „Škoda Superb“ arba „Toyota Prius“ vairo.

V. Bilinskas ant nugalėtojų pakylos trečiojo laiptelio užkopė iš penkto bandymo ir džiaugėsi dovanų gavęs puikių žieminių „Continental“ padangų komplektą.

Ketvirtoji vieta atiteko dar vienam sostinės atstovui Justui Eimontui, kuriam šis bandymas buvo jau devintasis, o penktąją iškovojo klaipėdietis Edgaras Liepa, bandęs jėgas penkis kartus.

Šeštąją užėmė dar vienas vilnietis Kęstutis Taškūnas, kuris pagrįstai laikomas renginio rekordininku, nes jam tai buvo jau vienuoliktasis konkursas. Prieš ketverius metus Kęstučiui pavyko jį laimėti, o iki šių metų po tos pergalės jis net tris kartus likdavo antras.

Pirmas už prizininkų šešetuko liko pernai Jonavoje vykusio finalo nugalėtojas, Kauno „Regitros“ darbuotojas Andrius Sinkevičius, perdavęs prieš metus iškovotą simbolinę karūną ir pirmas pasveikinęs geriausiojo vairuotojo titulą laimėjusį D. Danį.

„Džiaugiuosi, kad metai po metų kyla šio labai reikalingo ir kiekvienam vairuotojui naudingo konkurso lygis, kad jis susilaukia vis daugiau stropiai pasirengusių kolegų dėmesio. Kasmet ir jo užduotys tampa vis sudėtingesnės, reikalaujančios ne tik gero teorinio pasirengimo, bet ir puikios orientacijos. Todėl jau įpusėjus konkursui pajutau, jog šiemet tikrai nepavyks apginti pernai iškovoto titulo“, – sveikindamas naująjį karalių kalbėjo A. Sinkevičius.

Konkurso finale kovėsi ir trys atrankiniuose turuose geriausiai pasirodžiusios dailiosios lyties atstovės. Čia pergalę šventė irgi vilnietė, Vilniaus universiteto vyresnioji specialistė Inga Blaževičienė, kuriai šis konkursas buvo pirmasis.

Konkurso organizatoriaus, Lietuvos žurnalistų autoklubo taurę iškovojusi I. Blaževičienė automobilį vairuoja jau dešimt metų, o dabar jos turima „Nissan Almera“ – trečiasis moters automobilis.

Inga viena iš nedaugelio moterų, kuriai vairuoti automobilį žiemą – nepalyginamai didesnis malonumas nei vasarą.

Moterų grupėje nuo pat pradžių virė itin atkakli kova, o po šešių rungčių iš devynių buvusių finalo programoje varžoves skyrė vos taškas ar keli. Tačiau septintoji rungtis – „Toyota Hilux“ parkavimas atbuline eiga pragaištinga buvo klaidą padariusiai profesionaliai autobuso vairuotojai vilnietei Dainei Ribokienei, kuri liko antroje šios įskaitos vietoje, ir trečiajai prizininkei klaipėdietei Dovilei Lukoševičiūtei.

Būtent ši rungtis joje sublizgėjusiai Ingai ir atnešė pergalės laurus.

„Trylika konkursų – trylika skirtingų nugalėtojų, iš kurių dar nė vienam iki šiol nepavyko apginti iškovoto titulo. Tai liudija renginio gyvybingumą, kurio kokybinį lygį palaiko kasmet besikeičiantys lyderiai, nepaisantys autoritetų“, – dėkodamas finalininkams už atkaklią kovą ir ryžtą, rėmėjams – už nuoširdžią pagalbą kalbėjo šio projekto kuratorius, žurnalistų autoklubo prezidentas Valdas Valiukevičius.

Konkursą „Geriausias Lietuvos vairuotojas 2014“ surengė Lietuvos žurnalistų autoklubas kartu su partneriais – Susisiekimo ministerija, „Toyota“, „Regitra“, Automobilių kelių direkcija, „Altu“ ir kitais.

Visa konkurso informacija skelbiama tinklapiuose www.delfi.lt ir www.pressauto.lt.

Algimanto BRAZAIČIO nuotraukos

 

Konkurso spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“

Tel./Faks:  8 (5) 230 57 25

 

FINALO REZULTATAI