Lietuvos metų automobilisVisos naujienos

Dėl „Metų automobilio 2016“ karūnos nuo dabar kausis tik 7

By 2015-11-30 7 rugpjūčio, 2019 No Comments

Pirmadienį Belmonto pramogų ir poilsio parke surengtoje spaudos konferencijoje konkurso „Metų automobilis 2016“ vertinimo komisija po visų 38 konkursui pristatytų automobilių bandymų įvardijo finalinį septynetuką, kuris toliau lygiomis teisėmis pretenduoja į svarbiausiąją renginio nominaciją.

„Metų automobilis 2016“, o drauge ir visų kitų nominacijų laureatai bus išrinkti ir paskelbti ateinantį šeštadienį, gruodžio 5 d., Belmonto pramogų ir poilsio parko centriniuose rūmuose.

 Į konkurso „Metų automobilis 2016“ finalinį septynetuką pateko šie automobiliai

(visi jie nurodyti abėcėlės tvarka ir turi absoliučiai vienodas galimybes varžytis dėl nugalėtojo titulo):

Audi A4

Ford S-Max

Hyundai i20

Mercedes-Benz GLC

Opel Astra

Škoda Superb 

Volvo XC90

Finaliniame septynetuke dominuoja vokiški automobiliai, kurių daugiau nei pusė – 4. Po vieną atstovauja čekų, korėjiečių ir švedų gamintojus.

Į finalinį septynetuką be į jį patekusių pretendavo dar 9 konkurse dalyvavę automobiliai. Taigi, vertinimo komisija šiemet matė net 16 automobilių, vertų finalo. Tai rodo, jog teisėjams buvo iš tiesų nelengva, nes daugelis automobilių savo kokybe ir patikimumu, nenusileidžia vienas kitam.

Po keletą komisijos narių balsų pelnė, tačiau už finalinio septynetuko borto liko „Mazda CX-3“, „Honda HRV“, „Renault Espace“, „Renault Talisman“, „Hyundai Tuscon“, „Subaru Outback“, BMW X1, BMW 7 ir „Kia Sorento“.

Trys vertinimo komisijos nariai – Paulius Sviklas, Valdas Valiukevičius ir Valdas Juozas Vilūnas, pasiūlę po šešis automobilius, radusius vietą finaliniame septynetuke, – pasidalijo orakulo titulą.

Pakomentuoti finalinį konkurso „Metų automobilis 2016“ septynetuką renginio spaudos centras šįkart paprašė dviejų televizijos laidų apie automobilius vedėjus.

„Iš 38 konkursui pateiktų gerų, prikimštų naujų technologijų, akį traukiančių automobilių išrinkti 7 – velniškai sunkus darbas. Tačiau po bandymų stovyklos susiformavo ketvertas, dėl kurių nekirbėjo net mažiausia abejonė, – prisipažino vertinimo komisijos narys, laidos  „Autopilotas“ vedėjas Ramūnas Fetingis. – Tai „Audi A4“, „Opel Astra“, „Hyundai i20“ ir „Škoda Superb“. Beje, ši ketvertą paminėjo dauguma vertinimo komisijos narių, o štai dėl likusių trijų, turėjusių patekti į išganingąjį septynetą, teko kaip reikiant pasukti galvą“.

Ramūnas neslėpė, jog vien tik per paskutinę savaitę jo nuomonė dėl likusių trijų pretendentų į išganingąjį septynetuką keitėsi net keturis kartus.

„Nesistebiu, jog kolegos teisėjai tarp 38 konkurso dalyvių matė net 16 automobilių, vertų finalinio septyneto, – sakė LRT laidos „Keliai.Mašinos. Žmonės“ vedėjas V.J.Vilūnas. – Tokia plati gama dar kartą parodo, jog konkursą rengiančio Lietuvos žurnalistų autoklubo komisija dirbo labai atsakingai, o šiemet, kaip niekada anksčiau, buvo labai daug lygiaverčių konkurentų“.

Populiarios TV laidos vedėjo nuomone, iš finalininkų septyneto išrinkti „Metų automobilį 2016“ bus nė kiek nelengviau, o gal net ir sunkiau. Tad renginio finalas žada ne tik didelę intrigą, bet ir aštrią kovą dėl nugalėtojo karūnos.

Organizatorių nuotraukos

„Metų automobilis 2016“ spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“ 

El./paštas visusbonus@dtiltas.lt

Tel.+370 612 93662