Press Rally

„Press ralio“ pirmos dienos lyderis – Renaldas Gabartas

By 2018-06-02 9 rugpjūčio, 2019 No Comments

Ankstų penktadienio rytą prasidėjęs XXIII „Press ralis“ daugeliui dalyvių baigėsi tik apie 22 valandą. Per visą dieną dalyviai įveikė apie 200 kilometrų Lietuvos ir Latvijos keliais ir aplankė daugelį Šiaurės Lietuvoje esančių lenktynių trasų.

Geriausiai pirmąją dieną sekėsi abejiems „Audi RS3“ ekipažams. Renginio svečių VIP įskaitoje pirmauja tokiu automobiliu važiuojantys Vytautas Švedas ir Eglė Daugėlaitė, o tarp žurnalistų – Renaldo Gabarto ir Vinco Gerdžiūno.

Greičiausi žurnalistų įskaitos ekipažai tradiciškai važiuoja automobiliais, priklausančiais III klasei – jų variklių darbinis tūris didesnis nei 2 litrai. R. Gabartas su V. Gerdžiūnu penktadienio etapuose užtruko 28 min. 14 sek., o antroje III įskaitos vietoje esantys Dainius Leonavičius su Adomu Šablevičiumi („Hyundai i30 N“) atsilieka daugiau nei minute. Trečioje šios įskaitos vietoje – dar vienas „Hyundai i30 N“ ekipažas, svečiai iš Lenkijos – Jacekas Jureckis ir Marekas Wicheris.

II įskaitoje (automobiliai su varikliais nuo 1,6 iki 2 l) po pirmosios dienos pirmauja ukrainiečiai Sergejus Kravecas su Stanislavu Pelenskijumi. Jų laikas – 30 min. 38,6 sek. Antrą vietą šioje įskaitoje užima Autoplius.lt atstovas Matas Buzelis su Matu Venckumi – lyderiui jie pralaimi vos 3 sek. Treti – Donatas Suchockis su Vitalija Rakužaite.

I įskaitoje (automobilių su varikliais iki 1,6 l) pirmą vietą užima Tomas Markelevičius su Tadu Martinaičiu. Jie su žaliuoju „Mitsubishi Colt“ penktadienio trasoje užtruko 31 min. 28,1 sek. Antri šioje įskaitoje – Linas Butkus su Gaile Povilavičiene, treti – Karlas-Eduardas Salumae ir Markusas Maevali.

Nemažai intrigos yra elektromobilių įskaitoje. Šešios elektra varomos transporto priemonės greičio ruožuose varžėsi lygiomis teisėmis su kitais automobiliais, tačiau nevažiavo į tolimiausius etapus Viekšniuose ir Latvijoje. Šioje įskaitoje prie starto linijos stojo net trys naujieji „Nissan LEAF“ elektromobiliai.

Po pirmos dienos šioje įskaitoje pirmauja Olego Vasilevskio ir Gintaro Kaukėno ekipažas su „Kia Soul EV“, antroje – Ilona Steponėnė su Evelina Drilingiene („Nissan LEAF“), treti – Žilvinas Pekarskas su Giedriumi Žiura („Volkswagen e-Golf“).

Renginio svečių VIP įskaitoje pirmi – V. Švedas su E. Daugėlaite („Audi RS3“), antroje vietoje žengia Kęstutis Taškūnas su Andrejumi Savčenko („Volkswagen Golf“), trečią užima Vytis Šliažas su Kęstu Rutkausku („Porsche 911“).

Šeštadienį „Press ralio“ dalyvių laukia etapai Kretingos centrinėje aikštėje (nuo 11 val.), Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre, Vilkyčių autokroso trasoje bei Klaipėdoje, prie „Švyturio“ arenos. Daugiau nei 70 ekipažų finišas numatomas Palangoje, Vytauto g. nuo 15 val.