Metų motociklas

Paskelbti konkurso „Metų motociklas 2023“ finalo dalyviai: komisijai teko laužyti taisykles

Link pabaigos artėjant pirmąkart Lietuvos istorijoje vykstančiam „Metų motociklas 2023“ konkursui, komisijai iš 38 renginiui deleguotų motociklų ir motorolerių teko išrinkti finalininkus. Ir nors savo žodį čia tarė iš profesionalų, patyrusių motociklininkų, keliautojų ir plieninių žirgų žinovų sudaryta komisija, jai teko laužyti įprastas taisykles.

Lietuvos žurnalistų autoklubas (LŽA), jau beveik trisdešimtmetį organizuojantis „Metų automobilio“ konkursą, šiemet pirmą kartą surengė „Metų motociklo“ rinkimus. Kurdami renginio taisykles, jo organizatoriai pasinaudojo jau daug metų patikrinta formule, išgryninta renkant geriausią renginio automobilį.

Tai yra, komisijai įvardinant į finalą patenkančius modelius, įprastai skelbiami geriausiųjų trejetas kiekvienoje kategorijoje bei septynetas finalininkų, kurie pretenduoja į reikšmingiausią apdovanojimą. Tačiau natūralu, kai konkurse dalyvauja net 38 skirtingi, o tuo pačiu – visi labai geri modeliai, pasitaiko netikėtumų. Būtent taip ir nutiko pirmajame „Metų motociklo 2023“ konkurse, kur aptariant potencialius poros nominacijų nugalėtojus teko susitaikyti su keturiais finalo dalyviais, o rinkti patį geriausią motociklą teks iš aštuonių kandidatų.

Kandidatai į nugalėtojus

„Metų 125 cc“ pretenduoja tapti (abėcėlės tvarka): „Brixton Crossfire 125“, „Husqvarna Svartpilen 125“, „Yamaha XSR125“.

„Metų elektrinis“ titulą pretenduoja gauti: „Silence S01“, „Super Soco CPX“, „Zeeho AE8 S+“.

„Metų iki 35 kW“ gali tapti: „Brixton Crossfire 500XC“, „Honda ADV350“, „Royal Enfield Supermeteor 650“.

„Metų miesto“ motociklu gali tapti: „Honda CB750 Hornet“, „Ducati Monster SP“, „Indian Motorcycle FTR1200S 2022“.

„Metų adventure“ motociklu gali tapti: „Ducati Desert X“, „Husqvarna Norden 901 Expedition“, „KTM 1290 Super Adventure S“.

„Metų touring“ nominacijos nugalėtoju gali būti: „CFMOTO 800MT Touring“, „Ducati Multistrada V4S“, „Honda NT1100 DCT“, „KTM 1290 Super Adventure S“.

„Saugiausio“ motociklo vardą konkurse laimėti gali: „Ducati Multistrada V2S“, „Ducati Multistrada V4S“, „KTM 1290 Super Adventure S“.

„Sportiškiausio“ motociklo titulą pelnyti pretenduoja: „Ducati Monster SP“, „Ducati Multistrada V4S“, „Indian Motorcycle FTR1200S 2022“.

„Metų dizaino“ nominaciją gali gauti: „Ducati Desert X“, „Indian Motorcycle Chief Dark Horse“, „Italjet Dragster“.

„Metų inovacijos“ titulas gali tekti: „Ducati Multistrada V4S“, „Indian Motorcycle Challenger Dark Horse“, „KTM 1290 Super Adventure S“.

Apdovanos ir nustebinusius

Bandydami dešimtis skirtingų motociklų komisijos nariai neslėpė, kad atrado pavadinimų ir ženklų, kurie labai maloniai nustebino, nors iki šiol į jų akiratį nebuvo pakliuvę.

Tai priežastis, kodėl po diskusijų su komisija teko papildyti ir suplanuotų apdovanojimų sąrašus. Pasak komisijos, būtų gėda neįvardyti staigmenų, neišsakyti pagyrų tiems, kurie to nusipelnė, ir apie tai nepranešti motociklams neabejingai bendruomenei.

Tad finalinį konkurso vakarą, gegužės 25-ąją, komisija paskelbs ir šių kategorijų nugalėtojus: „Naujas oldschoolas“, „Metų staigmena“ ir „Metų biudžetas“.

Galiausiai, pirmąsyk Lietuvos istorijoje bus išrinktas ir „Tautos motociklas“. Balsus už lietuvių mėgiamiausią modelį visą mėnesį dalino portalo 15min rubrikos „Gazas“ skaitytojai. Tūkstančiai jų suspėjo pabalsuoti už mėgiamiausią modelį, o kuris gaus garbingą titulą, paaiškės finalinį vakarą.

Rinks iš aštuonių

Dar viena nusistovėjusi taisyklė buvo sulaužyta suvokus, kad tada, kai komisija išvardino labiausiai į širdį, akį ir atmintį kritusius motociklus, buvo atrasti aštuoni plieniniai žirgai, pretenduojantys į „Metų motociklo 2023“ vardą.

Konkurso komisija nusprendė, kad reikia laužyti įprastą tvarką ir nusprendė į finalą deleguoti visus aštuonis motociklus. Į „Metų motociklo 2023“ titulą pretenduoja (abėcėlės tvarka):

Brixton Cromwell 1200

CFMOTO 800MT Touring

Ducati Desert X

Ducati Multistrada V4S

Honda NT1100 DCT

Honda XL750 Transalp

Indian Motorcycle FTR1200S 2022

KTM 1290 Super Adventure S

Tačiau kaip atrodys galutinė konkurso rikiuotė, paaiškės tik gegužės 25-ąją, kai iškilmingame renginyje savo balus gyvai išdalys komisijos nariai. Konkurso apdovanojimai vyks ką tik duris visuomenei atidariusiame unikaliame „Automobilių muziejuje“, kuris įsikūrė kelis dešimtmečius Vilniuje stūksančiame buvusiame „Taksi parke“.

Komisijos nariai balsuodami privalės aštuoniems motociklams išdalinti 25 balus: mažiausias galimas balas – nulis, didžiausias galimas skirti balas – 10. Būtent susumavus komisijos skirtus balus, gegužės 25-osios vakarą paaiškės, kuris modelis taps pirmuoju Lietuvos istorijoje „Metų motociklu“.