Press Rally

Paskelbta, kur ir kada šiemet bus duotas startas „Press rally“

Tarptautinis žurnalistų ralis „Press rally“ gerai pažįstamas ne tik Lietuvos, bet ir aplinkinių šalių automobilių sporto gerbėjams. Prieš trisdešimt metų gimęs kaip išskirtinai žiniasklaidos atstovams skirtas renginys, šiandien ralis vilioja ne tik žurnalistus, bet ir šalies autosporto žvaigždyną. 2024-iesiems tik prasidėjus, skelbiama šiųmečio ralio data.

Kasmet vienintelį tokį šalyje ralį organizuoja Lietuvos žurnalistų autoklubas (LŽA). Būtent šio klubo nariai prieš kelis dešimtmečius pasivaržę Lenkijos žurnalistų surengtame panašiame renginyje nusprendė, kad kažko tokio reikia ir Lietuvoje. Po pirmojo „Press rally“ ratas taip įsisuko, kad jau kone trisdešimtmetį renginio dalyvių gretos užsipildo per kelias dienas.

Prie starto linijos šiame ralyje yra stoję tokie žmonės, kaip Nomeda Marčėnaitė, Inga Valinskienė, Vlada Musvydaitė, Asta Žukaitė, Ugnė Siparė, Edmundas Jakilaitis ir kiti. Išbandyti savo jėgas ne kartą čia tekę ir automobilių sporto meistrams: Vytautu Švedui, Ignui Gelžiniui, Vaidotui Žalai, Giedriui Notkui, Benediktui Vanagui, Dominykui Butvilui ir kitiems.

Nuolat keičiasi

Tai, koks ralis laukia, jo dalyviams kaskart – staigmena. Tad, pavyzdžiui, pasirinkti į pergalę galinčią atvežti techniką arba per metus nuzulinti iki idealumo kažkurių trasų trajektorijas paprasčiausiai neįmanoma. Varžytis tenka autodromuose, oro uostų pakilimo–nusileidimo takuose, žiedinėse ir kartingo trasose, įveikti slalomus miestų gatvėse ir stovėjimo aikštelėse ir pan. Tad vienur pranašumą turi didesni ir greitesni automobiliai, galintys žaibiškai pagreitėti, kitur privalumus demonstruoja „kišeninės raketos“ – mažyčiai ir labai vikrūs modeliai. Kartais tai, kam teks pergalė klasėje, būna neaišku iki pat paskutinės akimirkos.

Be to, kasmet skiriasi ir ralio geografija. Ne kartą yra buvę taip, kad kelio knygos dalyvius iš starto Lietuvoje nuveda iki kaimyninių šalių, arba startavus Vilniuje, galvas ant pagalvių padėti tenka visai kitame Lietuvos kampelyje. Laimei, leistis į tokius nuotykius nėra sudėtinga, tereikia nusiteikti azartiškoms varžyboms ir sekti ženklus kelio knygoje: LŽA į dalyvio starto mokestį įskaičiuoja ir nakvynes, ir maistą, ir techninę pagalbą, ir netgi finišo vakarėlį, tad kad ir kur maršrutas nuves, gera nuotaika garantuota.

Šiųmetis ralis taip pat taps staigmena jame dalyvaujantiems ne vienerius metus. Paskutiniu metu, rodos, susiklostė taisyklė, kad renginys prasideda ne kur kitur, o sostinėje. Iš čia startavę dalyviai traukdavo Kauno link, o iš Lietuvos vidurio pamažėl būdavo judama pajūrio link. Visgi 2024-ųjų „Press rally“ pakvies į 50 km nuo Vilniaus esantį Širvintų miestą.

„Press rally“ dalyvių paradas, techninės ir administracinės komisijos numatomos čia, centrinėse Širvintų gatvėse, gegužės pabaigoje. Ralio startas – gegužės 31-ąją, o finišas – birželio 1-ąją, pajūryje.

Kol kas organizatoriai neatskleidžia, kokiose trasose dar teks varžytis, taip pat – kokie nuotykiai laukia dalyvių. Visgi jau aišku, kad ralio dalyviai bus skirstomi į „Press“ bei „Sport“ įskaitas bei į klases pagal automobilių galią. Taii pat ir tai, kad tradiciškai renginyje laukiami žiniasklaidos atstovai ir turinio kūrėjai, o taip pat – visi automobilių sporto gerbėjai, galintys ir norintys varžytis įvairiose, neretai greitos reakcijos ir žinių reikalaujančiose, trasose.