Press Rally

Panevėžyje prasidėjo atsinaujinęs „Press Rally 2016“

By 2016-06-05 8 rugpjūčio, 2019 No Comments

2 dienos, 3 šalys, daugiau nei 700 kilometrų, iš kurių beveik 80 ─ šešiolikoje greičio ruožų. Su tokia programa XXI-asis Lietuvos žurnalistų autoklubo organizuojamas, analogų pasaulyje neturintis, „Press Rally 2016“ pasitiko 43 lenktynių maratono dalyvių ekipažus.

Pirmąją dieną ralio dalyviams iš viso teks įveikti 437 kilometrus, beveik 28 iš jų ─ greičio ruožuose „15min.lt“, vyksiančio Panevėžio autodrome, „Autoplius“ ─ Rygoje įsikūrusioje kartingų trasoje „333“, pagrindinio renginio rėmėjo „Continental“ vardo greičio ruože Bikerniekų automobilių ir motociklų sporto bazėje, šiemet švenčiančioje 50-ies metų įkūrimo sukaktį bei „Thule“, kuris vyks Siguldos lenktynių trasoje Estijoje.

Ekipažams, tarp kurių ‒ ir Latvijos, Estijos, Ukrainos, Lenkijos bei Suomijos atstovai, be rekordiškai ilgos trasos, paruošta dar viena naujovė ─ atstumus tarp kontrolės punktų ralio dalyviams padės įveikti ne kelio knygos, bet navigacinės sistemos. Orientacinių rungčių ir laiko kontrolės punktų  vietos bus nurodytos žemėlapiais bei GPS koordinatėmis, o pravažiavimas tarp punktų – neribojamas. Kiekvienas ekipažas taip pat privalo turėti fotografuojantį įrenginį, kurio prireiks atliekant orientacines užduotis, o visos dalyvių nuotraukos dalyvaus 15min.lt organizuojamame įspūdingiausios lenktynių akimirkos konkurse.

Daugartinis Press ralio nugalėtojas, dar nė vienų varžybų nepraleidęs Dainius Leonavičius su šturmanu Adomu Šablevičiumi tradiciškai dalyvauja sėdėdamas už „Toyota 86GT“ vairo. Automobilis, po variklio gaubtu slepiantis kiek daugiau nei 200 arklių kaimenę, pasižymi puikiu valdymu ir manevringumu. Vis dėlto, šių metų ralio trasos pasižymi greičiu, tad galingiausią žurnalistų įskaitoje automobilį vairuojantis Sergėjus Kravecas su Mitsubishi Lancer Evo X yra vienas iš pretendentų pasiekti nugalėtojų pakylą.

Renaldo Gabarto ir Vinco Gerdžiūno ekipažas šiemet vėl grįžo prie sėkmę nešančio 5 serijos Volkswagen Golf Gti, į jį išmainęs pernai metais vairuotą „Renault Clio“. Šių metų ralyje galima išvysti ir tokių automobilių kaip naujasis hibridinis „Toyota Prius“, vairuojamas ekologinės klasės automobilių įskaitos dalyvių iš Estijos Veli Valentin Rajasaar ir Margus Varton arba OPC ekipiruotę turinčius, „išaštrintus“ Opel Adam ir Corsa, vairuojamus „Opel-Autopilotas Team“ atstovių Lauros Fetingienės su šturmane Dovile Gedgaudaite bei Ramūno Fetingio ir Agnės Lauciuvienės ekipažo. Kia komandoje šiais metais važiuoja Agnės Zacharevičienės ir Deivido Jociaus tandemas su modeliu Cee‘d.

Organizatorių teigimu, šiemetinis „Press ralis“ gali būti vadinamas žurnalistiniu „Dakaru“ – rekordiškai ilgos ir sudėtingomis trasomis pasižyminčios lenktynės bus ne tik įdomios, bet ir gali tapti iššūkiu net patyrusiems šio ralio vilkams.