Metų motociklas

„Metų motociklo“ konkurso įdomybės: lengviausias motociklas sveria kiek žmogus, brangiausias – prilygsta automobiliui

Pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas „Metų motociklo 2023“ konkursas net patyrusius motociklininkus nustebins įvairove ir gausa. Vos paskelbus žinią, kad toks renginys vyks, į jį suskubta užregistruoti net 38 labai įvairius motociklus ir motorolerius. Ir žvelgiant į sąrašą matyti, jog skirtumų čia – apstu, tad išrinkti pačius geriausius komisijai bus tikrai sudėtinga.

Keturi iš 38 konkurse esančių motociklų ir motorolerių – vien elektra varomi modeliai. Kone trečdalis konkurso dalyvių priklauso „Street“ kategorijai, o net šešis iš visų dalyvių galima vairuoti net ir neturint specialios motociklo vairavimui skirtos kategorijos vairuotojo pažymėjime: užtenka arba leidimo vairuoti automobilį, arba išklausytų specialių kursų.

Skirtumų tarp dalyvių yra ir dar daugiau. Pavyzdžiui, pigiausio ir brangiausio konkurso modelių kaina skiriasi dešimt kartų. Pats pigiausias „Metų motociklo 2023“ konkurse yra „Keeway Vieste 125“ motociklas, tinkamas vairuoti turint tik B kategorijos žymą vairuotojo pažymėjime. Jis kainuoja 3199 eurus. O štai pats brangiausias – seno amerikiečių gamintojo modelis „Indian Motorcycle Challenger Dark Horse“. Šio modelio kaina – 31990 eurų.

Dar įdomiau pasidaro žvilgtelėjus į konkurso dalyvių techninius duomenis. Pavyzdžiui, daugiausiai arklio galių – net 170 – turi „Ducati Multistrada V4S“ modelis. Tačiau didžiausias sukimo momentas – net 250 Nm – įrašytas elektrinio „Sur Ron Light Bee X“ modelio dokumentuose. Šis, kol kas Lietuvoje dar nedaug kam žinomas, modelis dar ypatingas ir tuo, kad yra itin lengvas – jis sveria vos 50 kg ir yra lengviausias konkurso motociklas. Kitoje svarstyklių pusėje – 375 kg sveriantis „Indian Motorcycle Challenger Dark Horse“ modelis.

Vertins profesionalai

Kiekvieną iš 38 skirtingų „Metų motociklo 2023“ konkurse dalyvaujančių modelių įvertins profesionalų komisija, kurią sudaro patyrę motociklininkai. Tarp jų – gerai visoje Lietuvoje ir pasaulyje žinomi keliautojai, sportininkai, automobilių ir motociklų žurnalistai, netgi – policijos pareigūnai.

Vertindama motociklus komisija nagrinės ne tik tai, kas įrašyta gamintojų pateiktuose duomenyse: gegužės viduryje laukia specialios testų dienos, kai visi motociklai bus išbandyti pačiomis įvairiausiomis skirtingomis sąlygomis.

„Metų motociklo 2023“ komisiją sudaro (abėcėlės tvarka):

Rimas Bružas – žurnalistas ir prisiekęs motociklininkas;
Aidas Bubinas – keliautojas ir operatorius,
Marius Eidukonis – žurnalistas,
Vytautas Grašys – Lietuvos Kelių policijos tarnybos viršininkas,
Justas Lengvinas – automobilių ir motociklų apžvalgininkas,
Karolis Mieliauskas – keliautojas,
Jurgis Paplaitis – automobilių ir motociklų apžvalgininkas,
Šarūnas Pladas – motociklų sporto meistras,
Darius Rekašius, arba Moto Guris – motociklų apžvalgininkas, motociklininkas,
Paulius Sviklas – komunikacijos specialistas, motociklininkas,
Jurga Žukauskaitė – motociklininkė, turų motociklais organizatorė.

Ieškos ne vieno, o kelių geriausių

Pirmą sykį Lietuvoje organizuojamame konkurse suskubo užsiregistruoti ir visiems šalies vairuotojams puikiai žinomi vardai, ir rinkos naujokai, su kuriais dar Lietuvos plieninių žirgų mėgėjai susipažinti nespėjo.

Konkurse dalyvauja šie gamintojai (abėcėlės tvarka):

„Brixton“, „CFMoto“, „Ducati“, „Honda“, „Husqvarna“, „Indian Motorcycle“, „Italjet“, „Keeway“, KTM, „Moto Morini“, MUTT, „Piaggio“, „Royal Enfield“, „Silence“, „Super Soco“, „Sur Ron“, SWM, „Yamaha“, „Zeeho“. Iš viso konkurse yra 38 patys naujausi Lietuvoje motociklų ir motorolerių modeliai.

Tokia dalyvių gausa lėmė, kad komisijos nariams balsuojant ir dalinant balus iš visų dalyvių reikės išrinkti ne tik vieną patį geriausią, bet ir nugalėtojus kitose kategorijose. Pavyzdžiui, konkurse bus įvardytas geriausią dizainą turintis modelis. Taip pat – saugiausias, sportiškiausias, bus pagarsinta ir didžiausia motociklų rinkoje esanti inovacija.

Be šių nominacijų nugalėtojai bus skelbiami šiose kategorijose: „Metų iki 125 kub. cm“, „Metų elektrinis motociklas“, „Metų motociklas iki 35 kW“, „Metų miesto/klasikinis motociklas“, „Metų kelioninis motociklas“, „Metų adventure motociklas“, o geriausiam teks „Metų motociklo“ titulas. Be to, pirmąsyk Lietuvoje savo – tautos – motociklą galės rinkti ir visi internautai, užsukę balsuoti į portalą 15min.lt.

Konkursas startuoja gegužės 3-ąją, šviežiai atsidariusiame motociklininkų bendruomenės taške – išskirtinę aprangą motociklininkams gaminančios „Pando Moto“ naujuose namuose Ukmergės gatvėje. Čia smalsuolių ir plieninių žirgų gerbėjų lauks visi konkurse dalyvaujantys modeliai, bus galimybė susipažinti su komisijos nariais ir pirmiems išgirsti visas įdomybes. Konkurso nugalėtojai paaiškės iškilmingoje konkurso apdovanojimų ceremonijoje gegužės 25 d.