Komercinis automobilis

Lietuvos „Komercinio automobilio“ rinkimuose naujovė: absoliutaus nugalėtojo nebus

Šeštadienį „Litexpo“ parodų ir kongresų rūmuose, parodoje „Autobazar“, bus išrinktas Lietuvos „Komercinis automobilis 2020“. Šie rinkimai organizuojami jau trečią kartą ir vyksta kas dvejus metus, nes komerciniai automobiliai, t. y. įvairūs furgonai, pikapai, atnaujinami kur kas rečiau, nei lengvieji automobiliai.

Iki šiol vykusiuose rinkimuose būdavo renkamas absoliutus nugalėtojas, kuriuo tapdavo didžiausias furgonas. Šiemet žurnalistų ir specialistų komisija nutarė, kad vietoj vieno nugalėtojo bus išrinkti trys.

Neįmanoma didelio furgono lyginti su komerciniu vienatūriu arba pikapu, – sako komisijos narys, logistikos specialistas Antanas Šimelis. – Dėl to nutarėme išrinkti kelis nugalėtojus, kurie yra patys geriausi savo segmentuose. Taip padėsime pirkėjams atsirinkti geriausius pirkinius atskirose svorio kategorijose.“

Į „Metų furgono“ titulą pretenduoja „Iveco Daily“ ir „Renault Master“, pikapų ringe kaunasi „Ford Ranger“ ir „Mitsubishi L200“, dėl komercinio vienatūrio vardo kovoja „Toyota Proace City“ ir „Peugeot Partner Dangel“.

Taigi, rugsėjo 5 dienos pavakarėje komisija paskelbs verdiktą trijose kategorijose: „Metų furgonas“, „Metų pikapas“ ir „Metų komercinis vienatūris“. Pamatyti visus pretendentus galima rugsėjo 4–5 dienomis vyksiančioje parodoje „Autobazar“.

Rinkimus organizuoja Lietuvos žurnalistų autoklubas, jau 24 metus išrenkantis ir Lietuvos „Metų automobilį“, kurio rinkimai šiemet startuos spalio 27 dieną.