Pagalba Ukrainai

Lietuviai suskubo dovanoti automobilius Ukrainos kariams: prisijungia ir verslas, ir autosportas

Lietuvos žurnalistų autoklubas (LŽA), paskelbęs akciją „Dovanok automobilį Ukrainai“, gali pasidžiaugti: pirmoji siunta ukrainiečiams Rusijos pradėtame kare itin reikalingų pravažių, visais ratais varomų automobilių jau pasiekė nuo karo kenčiančią šalį, o lietuvių, norinčių perduoti savo automobilius kovojančiai su agresoriumi šaliai, atsiranda vis daugiau.

„Vien pirmąją akcijos savaitę mums buvo pasiūlyta tiek automobilių, kad padedami klubo narių patikrinome ir atrinkome trylika. Iš jų pirmi penki, padedant „Juta“, „Rimtoma“ ir „AutoAKSTĖ“ autoservisų specialistams buvo paruošti, sutvarkyti ir perduoti ukrainiečiams“, – pasakojo Valdas Valiukevičius, LŽA prezidentas.

Pasidžiaugti, pasak jo, galima ir tuo, kad paskelbta akcija automobilininkų bendruomenėje sulaukė išties plataus atgarsio. Pavyzdžiui, visiškai nemokamai Ukrainos kovai su agresoriumi skirtus automobilius nuvežti pasisiūlė lenktynininkas Aurimas Onuškevičius, turintis nuosavą transporto pervežimo verslą, o LŽA nariai be to, kad reguliariais reisais gabena humanitarinės paramos siuntas į Ukrainą ir padeda iš karo siaubiamos šalies bėgantiems žmonėms pasiekti laikinus namus Lietuvoje, negaili savo laiko tikrindami, ar iš įvairiausių Lietuvos vietų siūlomi automobiliai yra techniškai tvarkingi ir atitinka kovojančios šalies karių poreikį.

Be to, sutvarkyti teisinius formalumus ir užregistruoti automobilius taip, kad jais galėtų naudotis ukrainiečiai, padeda „Regitra“, o paramos Ukrainai organizacija VšĮ „Mėlyna ir geltona“ tarpininkauja parengtas transporto priemones perduodant tiems, kas jomis naudotis. Prireikus, LŽA drauge su partnerystę ir pagalbą pasiūliusiu transporto skelbimų portalu „Autoplius.lt“ gali sumokėti sutartą sumą už Ukrainos kariams tinkamą automobilį.

„Pasidžiaugti galim ir tuo, kad mūsų žinia pasiekė Suomijos žiniasklaidą, tad sulaukiame ne tik lietuvių, bet ir suomių, norinčių padovanoti savo automobilius ukrainiečiams, skambučių“, – pasakojo V. Valiukevičius.

Dovanoja ne po vieną

Dalis nusprendusių prisijungti prie paramos akcijos padovanojo net ne po vieną, o kelis automobilius iš karto. Pavyzdžiui, Paulius Kavaliauskas, šiemet startavęs Dakaro ralio klasikinių automobilių įskaitoje, kartu su broliu Justu į Ukrainos karių rankas perdavė net du „Subaru Forester“.

Vienas „Subaru Forester“ į Ukrainą iškeliavo drauge su lenktynininko Benedikto Vanago organizuojama automobilių Ukrainai skyrimo akcija. O išgirdęs, kad LŽA taip pat rengiasi vežti automobilius ukrainiečiams, P. Kaliauskas pasikalbėjo su broliu Justu ir paragino šį atiduoti kariams savo mašiną.

„Aš turėjau automobilį pramogai, tai man buvo lengva tų pramogų atsisakyti ir perduoti. Brolio automobilis buvo naudojamas kasdien, jis pradžioje galvojo, kad galbūt reikėtų aukoti pinigų, tačiau pasikalbėję supratome, kad už dalį aukų vis tiek perkami automobiliai, todėl galbūt prasmingiau būtų dovanoti būtent „Subaru“, – aiškino pašnekovas.

Anot jo, apie galimybę Ukrainos kariams skirti savo mažiau naudojamą, pramogoms skirtą, automobilį galėtų pamąstyti daugelis lietuvių, kadangi Rusijos pradėtas karas šioje šalyje tęsiasi jau antrą savaitę ir tinkamo transporto poreikis vis dar labai didelis.

Prie akcijos prisijungė ir nedidelė visureigininkų bendruomenė iš Tytuvėnų. Susitelkę bekelės sporto mėgėjai nusprendė Ukrainos kariams skirti net tris visais keturiais ratais varomus bekelei paruoštus automobilius.

„Nebuvo sunku įkalbėti klubo narius, visi be didesnių kalbų suprato, kad šiandien ten, Ukrainoje, šių automobilių reikia labiau“, – aiškino Egidijus Puidokas, Tytuvėnų visureigių mėgėjų klubo atstovas.

Pasak jo, automobiliai jau paruošti ekstremaliems išbandymas, todėl turėtų praversti nuo karo besiginančioje šalyje. Be to, E. Puidokas neslėpė, kad kovai tęsiantis ragins ir savo krašto, ir kitus visureigininkų klubus padovanoti savo automobilius Ukrainos kariams.

„Turime suprasti, kad šiandien šitų automobilių reikia ten“, – akcentavo jis.

Padovanoti gali visi

LŽA pabrėžia, kad norintys padovanoti automobilį Ukrainos kariams, gali kreiptis tiesiai į Lietuvos žurnalistų autoklubo (LŽA) atstovus: Valdą Valiukevičių (valdas@pressauto.lt, 8 659 11055) arba Romą Jurevičiūtę (roma@pressauto.lt, 8 698 82739). Ukrainiečiams reikalingi tvarkingi, važiuojantys, dyzeliniai, visais ratais varomi automobiliai.

„Kitais procesais pasirūpinsime mes ir akcijos partneriai. Juk kiekvieno iš mūsų pagalba svarbi stabdant šį karą ir padedant šiuo metu kenčiančiai tautai“, – akcentavo V. Valiukevičius.