Pagalba Ukrainai

Automobilius-vaiduoklius prikels geriems darbams: skelbia „Geležinę reinkarnaciją“

Kone kasdien iš karo, kurį Rusija šiemet vasarį pradėjo Ukrainoje, fronto ateina žinios, visam pasauliui parodančios, kokios milžiniškos drąsos yra už savo ir visos Europos laisvę besikaunanti ukrainiečių tauta. Nuo pat karo pradžios pagalbos ranką Ukrainai tiesia ir lietuviai, nuolat skiriantys finansinę paramą ir ieškantys būdų, kaip prisidėti prie ukrainiečių sėkmingos gynybos. Tokį būdą drauge su Muitinės departamentu atrado Lietuvos žurnalistų autoklubas (LŽA).

Automobilių, tinkamų kariams, poreikis nuo pat karo pradžios – milžiniškas, pastebi projekto „Geležinė reinkarnacija“ iniciatorius, žurnalistas Renaldas Gabartas.

Pasak jo, sunkiai suskaičiuojama, kiek visureigių ir pikapų, furgonų ir vienatūrių, iki agresorių įsiveržimo į Ukrainą buvę niekuo neišsiskiriančiomis transporto priemonėmis, virto gintis nuo orkų padedančiais banderomobiliais. Mašinomis, kuriomis laisvę ginantys kariai gali priartėti prie okupantų pozicijų, atlikti reikiamas užduotis ir saugiai pasitraukti. Yra tik, akcentuoja R. Gabartas, vienas „bet“.

„Karo zonoje dirbančių ratuočių išgyvenamumas dažnai siekia viso labo keletą savaičių. Jei mašinoms pavyksta išvengti tiesioginių artilerijos atakų, jos genda ir lūžta nuo eksploatacijos žiauriausiomis įmanomomis sąlygomis. Dėl šių priežasčių automobilių poreikis yra milžiniškas ir gyvybiškai svarbus“, – sako žurnalistas.

Perduos kontrabandininkų techniką

Dėl minėtų priežasčių žinią, jog Lietuvos Muitinės departamentas sutinka perduoti Ukrainos gynėjams iš kontrabandininkų konfiskuotą techniką, LŽA atstovas vadina kone stebuklu.

Skaičiuojama, kad maždaug 80 įvairių mašinų – nuo vienatūrių ir visureigių iki furgonų ir nedidelių sunkvežimių – po nedidelio ir nebrangaus remonto gali prisikelti naujam gyvenimui bei padaryti daugybę gerų darbų.

Po tokios žinios Lietuvos žurnalistų autoklubas, nuo pat karo pradžios aktyviai dalyvavęs įvairiuose humanitarinės pagalbos Ukrainai projektuose, prisijungė ir prie iniciatyvos „Geležinė reinkarnacija“.

„Padedami bičiulių iš įvairių autoservisų, detalių pardavėjų ar oficialių automobilių atstovybių, pasistengsime identifikuoti kokios bėdos ratuočius ištiko ir kokias detales reikia pakeisti, kad jie vėl galėtų dirbti“, – akcentuoja žurnalistas.

Kviečia prisidėti prie akcijos

Pasak R. Gabarto, projekto sėkmė yra nulemta ir geranoriškai nusiteikusių žmonių, autoservisų vadovų, verslininkų, kurie kviečiami prisidėti prie „Geležinės reinkarnacijos“ iniciatyvos.

„Kviečiame visus, norinčius ir galinčius prie „Geležinės reinkarnacijos“ projekto prisidėti savo išmanymu ar meistryste, parašyti žinutę pressauto@autopress.lt“, – ragina R. Gabartas.

Be to, pabrėžia žurnalistas, norintys prisidėti prie kilnios misijos, tačiau negalintys ar nemokantys remontuoti Ukrainos kariams perduoti ruošiamų automobilių, gali „Geležinės reinkarnacijos“ projektą palaikyti finansiškai.

„Visiems panašiems darbams dar reikia šiek tiek pinigų: detalėms, transportavimui, kai kurioms paslaugoms ir pan. dalykams“ – pastebi pašnekovas.

Paramą, skirtą projektui, galima pervesti į Lietuvos žurnalistų autoklubo sąskaitą: Nr.: LT947300010083992022, AB bankas „Swedbank“.