Press Rally

Jubiliejinį „Press ralį 2015“ laimėjo D. Leonavičius

By 2015-06-07 7 rugpjūčio, 2019 No Comments

Šeštadienį Vilniuje, Rotušės aikštėje, finišavo Lietuvos žurnalistų autoklubo rengiamas, analogų pasaulyje neturintis „Press ralis 2015“. Tai buvo jubiliejinis, dvidešimtasis ralis, kurio istorijos gija niekad nebuvo nutrūkusi.

Laimėjo devintą kartą

Nugalėtojų taurę aukščiausiai kėlė LNK laidos „Ne vienas kelyje“ vedėjas Dainius Leonavičius kartu su savo ilgamečiu šturmanu Adomu Šablevičiumi vairavę „Toyota GT86“ automobilį, kuris, pasak ralio laimėtojų, nerealiai geras, idealiai tinkantis visų lenktynių programoje buvusių etapų ypatumams.

Dainius nutraukė kovoje dėl press ralių karūnos vyravusią lygiavą. Mat iki šiol kartu su Renaldu Gabartu jie buvo laimėję daugiausia, po aštuonis tokius ralius. D. Leonavičiui įsirašius devintąjį titulą, dvivaldystė pagaliau baigėsi.

„Nepaprastai džiaugiuosi laimėjęs sunkias, daug pastangų ir atidos pareikalavusias dviejų dienų batalijas, tačiau apmaudu, kad nepasisekė Renaldui, – iškart po finišo lenktynių spaudos centrui, Viešųjų ryšių agentūrai „Visus Bonus“ kalbėjo devintojo titulo laimėtojas. – Juolab, kad šįkart su Renaldu kovėmės vienoje klasėje, tad kažkuris turėjo užleisti sostą. Tik gaila, kad puikiai važiavusį Renaldą, kuriam ir šįkart talkino Vincas Gerdžiūnas, iš kovos eliminavo penktadienio batalijų pabaigoje sugedęs jo „Renault Clio Sport“ kuro siurblys.“

Antrąja vieta bendroje žurnalistų įskaitoje ir pirmąja iki 1,6 litro variklio darbinį tūrį turinčių automobilių klasėje džiaugėsi „Formulės 1“ komentatorius Arūnas Volungevičius, su Dariumi Saulevičiumi pilotavę „Toyota Yaris T-Sport“ ir nuo D. Leonavičiaus atsilikę 20 sekundžių.

Trečiąją bendrosios įskaitos vietą iškovojo „Autopiloto“ vedėjas Ramūnas Fetingis, kuriam talkino šalies automobilių ralio čempionato dalyvė Agnė Lauciuvienė.

„Malonu po dviejų dienų kovos kopti ant nugalėtojų pakylos, – sakė R. Fetingis. – Juolab, kad mes vairavome galingą, greitą, tačiau blogam keliui, kurio atkarpų buvo šiame ralyje, ne itin tinkančią „Opel Corsa“.

Taurių lietus

 Be gausybės prizų bei taurių, kuriomis šeštadienio vakarą buvo pagerbti „Press ralio 2015“ nugalėtojai ir prizininkai, daug aplodismentų susilaukė specialiųjų etapų, tapusių pagrindinės traukos objektais, laimėtojai.

Net du specialiuosius prizus – Elektrėnų miesto ir oficialios press ralių draudikės, draudimo bendrovės „Gjensidige Baltic“ įsteigtas taures išsivežė „Formulės 1“ komentatoriaus Kristijono Kaikario ir Evaldo Tylo ekipažas.

Trakų miesto taurė įteikta tretiesiems bendrosios įskaitos prizininkams R. Fetingiui ir A. Lauciuvienei.

Du garbingus trofėjus – „Continental“ ir „Toyota“ taures – atkaklioje kovoje laimėjo D. Leonavičius su A. Šablevičiumi, o „Continental“ padangų komplektas už antrosios dienos rezultatus įteiktas R. Fetingiui ir A. Lauciuvienei.

Draudimo bendrovės „Gjensidige Baltic“ draudimo polisu nuo nelaimingų atsitikimų apdovanotas Ilonos Steponėnės ir Dinos Sergijenko ekipažas.

Švenčiant dvidešimtmetį – žvilgsnis į perspektyvą

 „Kai pirmą kartą atvykau į žurnalistų ralį Lietuvoje, mano sūnui Jurijui buvo treji. Dabar jam greitai sukaks dvidešimt treji, ir mes kartu su juo jau dalyvaujame ne pirmame jūsų ralyje, tačiau pradžią visuomet prisimenu su didele nostalgija“, – sveikindamas press ralių rengėją – Lietuvos žurnalistų klubą su renginio dvidešimtmečio sukaktimi kalbėjo ukrainietis A. Močianovas.

Klubo prezidentą ir šio ralio direktorių Valdą Valiukevičių su gražia sukaktimi sveikino ralio dalyviai, renginio rėmėjai, svečiai.

Valiukevičius prisiminė ir nuoširdžiai padėkojo pirmajam pirmojo ralio rėmėjui, daugkartiniam Dakaro ralio dalyviui Aurelijui Petraičiui.

„Continental“ padangų gamybos koncerno atstovui Baltijos šalims ir Ukrainai Arūnui Kiaušui ir  „Toyota Baltic“ pardavimų vadovui Arvydui Šinkūnui kaip padėkos ženklas už ilgametį rūpestį ir paramą žurnalistų raliams įteikti bendrovės „Vostok Europe“ įsteigti prizai – vardiniai  „Vostok Europe Benediktas Vanagas WHITE EDITION 9516-5554355“ laikrodžiai, kurie šiuo metu eksportuojami net į 30 pasaulio šalių.

Daugiau nei šimtas ralio dalyvių, rėmėjų, teisėjų, svečių, susirinkusių į jubiliejinio renginio uždarymo vakarą „Trasalio“ viešbutyje, bene audringiausius aplodismentus sukėlė, kai žurnalistų klubo prezidentas V. Valiukevičius paskelbė XXI-ojo Press ralio maršrutą : Vilnius – Ryga – Piarnu.

XX-asis Press ralis šeštadienį jau tapo istorija. Prasidėjo pasirengimas XXI-ajam, kuriam pagal ilgametes tradicijas startas bus duotas 2016-ųjų birželio pirmąjį savaitgalį.

XX-ojo „Press ralio 2015“ nugalėtojų garbės pakyla

Klasė iki 1,6 litro

1 v. Arūnas Volungevičius – Darius Saulevičius

2 v. Andrius Kilda – Aurimas Raziūnas

3 v. Linas Butkus – Arvydas Šinkūnas

Klasė iki 2,5 litro

1 v. Dainius Leonavičius – Adomas Šablevičius

2 v.  Oscars Kaneps Kalninš – Edgars Igavenš

3 v. Jecek Jureckij – Arkadiusz Raszewski

 Klasė per 2,5  litro

1 v. Ramūnas Fetingis – Agnė Lauciuvienė

2 v. Kristijonas Kaikaris – Evaldas Tylas

3 v. Aleksej Močianov – Jurij Močianov

Dyzelių klasė

1 v. Žilvinas Pekarskas – Giedrius Žiūra

2 v. Laima Patinskienė – Lina Leonavičiūtė

3 v. Ilona Steponėnė – Dina Sergijenko

Moterų įskaita

1 v. Laura Fetingienė – Dovilė Gedgaudaitė

2 v. Laima Patinskienė – Lina Leonavičiūtė

3 v. Ilona Steponėnė – Dina Sergijenko

VIP įskaita

 1 v. Kęstutis Taškūnas – Andrej Savčenko

2 v. Alfredas Štaras – Emilis Sinkevičius

3 v. Marijus Kėbla – Vytis Martinaitis

Komandų įskaita

1 v. Dream Toyota Team – 33 taškai

2 v. 15 min-Autoplius      –  29 taškai

3 v. Nissan Performance  –  20 taškų

Algimanto BRAZAIČIO ir Giedriaus MATULAIČIO nuotr.

     „Press ralio 2015“ spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“

El./paštas visusbonus@dtiltas.lt

 Mob. +370 612 93662