DKV LIVE metų sunkvežimis

Lietuvoje išrinktas geriausias sunkvežimių mechanikas

Sunkvežimiai tobulėja, sudėtingėja ir įmantrėja, o gerų mechanikų, gebančių „perkąsti“ naujausią techniką, striuka. Tad konkurso „DKV LIVE Metų sunkvežimis 2023“ organizatoriai drauge su sunkiosios technikos servisų tinklu „Trelo“, nusprendė, jog reikia organizuoti geriausių sunkvežimių mechanikų paiešką. Taip, po daugybės užduočių, pirmąkart buvo išrinktas Lietuvos sunkvežimių mechanikas.

Geriausio sunkvežimių mechaniko konkurse dalyvauti galėjo bet kuris specialistas. Visiems jiems teko įveikti atrankinį turą, po kurio paaiškėjo, kad finale susikaus 9 mechanikai. Tiesa, renginio taisyklėse iš pradžių buvo buvo numatyta, kad finalo dalyvių skaičius bus mažesnis. Tačiau po atrankinio turo paaiškėjo, jog atsirado dalyvių, surinkusių vienodą ar kone identišką balų skaičių, tad buvo nuspręsta suteikti šansą tapti Lietuvos sunkvežimių mechaniku kiekvienam iš jų.

Dalyvauti konkurse ne vienas panoro ir dėl solidžių prizų. Pirmąją vietą iškovojusiam mechanikui „Trelo“ numatė skirti 2000 eurų vertės įrankių spintelę su įrankiais, antrąją vietą iškovojusiam mechanikui buvo nuspręsta įteikti 1000 eurų vertės įrankių komplektą, o trečią vietą užėmusiam mechanikui – skirti 300 eurų vertės įrankių rinkinį.

Jeigu atrankiniame ture buvo patikrintos visų teorinės žinios, finale teko demonstruoti praktinius gebėjimus. Visi konkurso dalyviai „Trelo“ servise Vilniuje stojo prie naujausių rinkos sunkvežimių – konkurso „DKV LIVE Metų sunkvežimis 2023“ modelių.

„Užduotys buvo tokios, kad tektų paragauti visų duonos: mechaniko, elektriko, pneumatiko ir taip toliau“, – kalbėjo „Trelo“ inžinierius-instruktorius Giedrius Simonaitis, pridūręs, kad visiems buvo skirtos aštuonios užduotys.

Kova buvo labai artima. Susumavus balus paaiškėjo, kad, pavyzdžiui, ketvirtą vietą užėmusį konkurso dalyvį nuo trečiosios vietos skiria tik kelios balo dalys po kablelio.

Trečią vietą konkurse užėmė Valdas Lukošius, surinkęs 114,86 taškus. Antroje vietoje liko Edgaras Kubilas, surinkęs 115,65 taškus. Pirmuoju Lietuvos sunkvežimių mechaniku tapo Arnas Nakutis, surinkęs 121,15 taškus.

„Stengiausi“, – kalbinamas po konkurso finalo džiaugėsi jis.

Mechanikų išbandymus atlaikę septyni konkurso „DKV LIVE Metų sunkvežimis 2023“ dalyviai kovą dėl garbingų titulų tęs iki birželio 1-osios. Tądien paaiškės, kuris sunkvežimis gaus teisę vadintis 2023-ųjų geriausiu.

„DKV LIVE Metų sunkvežimiu 2023“ pretenduoja tapti (abėcėlės tvarka):

„Ford F-MAX“
MAN TGX
„Mercedes-Benz E-Actros“
„Scania 460S“
„Scania 25P“
„Volvo FH“
„Volvo FH Electric“