DKV LIVE metų sunkvežimis

„DKV LIVE Metų sunkvežimio“ konkurse laukia iššūkis stipriausiam pasaulio žmogui Žydrūnui Savickui

Stipriausiu pasaulio žmogumi vadinamam Žydrūnui Savickui tempti, stumti, traukti ir kelti sunkius darbus – ne naujiena. Pavyzdžiui, „Lietuvos metų automobilio“ konkurse 2012-aisiais jis patempė net 12 standžia vilktimi sukabintų „Nissan Note“ automobilių, svėrusių beveik 13 tonų. Tai, kad stipriausio pasaulio galiūno vardas jam priklauso pelnytai, Ž. Savickas įrodys ir „DKV LIVE Metų sunkvežimio“ konkurse.

Kaip skelbia konkursą organizuojantis Lietuvos žurnalistų autoklubas, gegužės 7-ąją stipruoliui teksiantis iššūkis – patempti vieną iš septynių konkurse dalyvaujančių vilkikų. Iššūkio galiūnas imsis Kuršėnuose, Šiaulių Darbo rinkos mokymo centro autodrome, kur rengiami „DKV LIVE Metų sunkvežimio“ konkurso dalyvių bandymai.

Konkurse dalyvauja septyni sunkvežimiai (abėcėlės tvarka):

  • „Ford F-Max“

  • „Iveco S-Way“

  • MAN TGX

  • „Mercedes-Benz Actros“

  • „Scania R“

  • „Scania S“

  • „Volvo FH“

Kurį tiksliai sunkvežimį Ž. Savickas temps, paaiškės tik gegužės 7-ąją, kai stipruoliui teks burtų keliu išsirinkti, kuris konkurso dalyvis taps neeilinio iššūkio dalimi.

Ir nors tempiamas bus vienas sunkvežimis, veikti Ž. Savickui tikrai bus ką. Mat, pavyzdžiui, amerikietiškas „Ford F-Max“ sveria 8,8 tonas, „Mercedes-Benz Actros“ – kiek lengvesnis, tuščias sveria 8,1 tonos. Dyzelinis „Scania S“ sveria beveik 8,8 tonos su pilnais degalų bakais, o jo giminaitis – dujinis „Scania R“ – su pilnais degalų bakais sveria mažiau, 8 tonas.

Gausi rekordų karjera

Panašaus iššūkio Ž. Savickui buvo tekę imtis 2014 metais Kaune vykusiame Baltijos galiūnų čempionate. Tiesa, sunkvežimiai, kuriuos tąkart teko stipruoliui tempti, buvo kiek mažesni, ne vadinamosios „fūros“.

Visgi iššūkis buvo nemenkas, mat tempti sunkvežimį teko ir be priekabos, ir su ja. Be to, norint iškovoti titulą, transporto priemonę reikėjo tempti net šešis kartus. Visgi sėkmė nusišypsojo ir Baltijos šalių galiūno vardas teko lietuviui.

Jo karjeroje yra tokių įspūdingų pasiekimų, kaip kad 150 kg sveriančio rąsto iškėlimas šešis kartus – šis įvykis pavirto nauju pasaulio Gineso rekordu. Beje, rąsto kėlimo rekordą stipruolis gerino net 16 kartų.

Taip pat Ž. Savickui yra tekę pagerinti vadinamosios „mirties traukos“ rekordą su štanga, apkabinėta „Hummer“ padangomis. Tokia štanga svėrė 524 kg.

Tai – tik keli iš daugelio stipriausio planetos žmogaus pasiekimų. Oficialiai skaičiuojama, kad galiūnas yra pagerinęs daugiau nei 50 pasaulio rekordų, o bent 20 priklauso jam pačiam.

Pirmą kartą Lietuvoje

„DKV LIVE Metų sunkvežimio“ konkursas Lietuvoje rengiamas pirmą kartą. Renginį organizuoja Lietuvos žurnalistų autoklubas, kuriam priklauso tokie rinkimai, kaip „Lietuvos metų automobilis“, „Lietuvos komercinis automobilis“, taip pat konkursas „Geriausias Lietuvos vairuotojas“.

Gegužės 7-8 d. Šiaulių darbo rinkos mokymo centro autodrome rengiama konkurso „DKV LIVE Metų sunkvežimis“ dalyvių bandymų stovykla. Čia visi kandidatai bus vertinami tiek teoriškai, tiek praktinių bandymų metu. Numatyti tokie vertinimo kriterijai kaip saugumas, degalų sąnaudos bei CO2 emisijos, eksterjero ir interjero dizainas, ergonomika ir vairuotojo patogumas, transmisija, variklis, aptarnavimo kaštai.

Finalas ir nugalėtojų apdovanojimas rengiamas gegužės 14 d. Geriausio sunkvežimio rinkimai bus rengiami kas dvejus metus.