DKV LIVE metų sunkvežimis

„DKV LIVE Metų sunkvežimio 2023“ startas – su ateities technologijų konferencija

By 2023-05-15 22 gegužės, 2023 No Comments

Antradienį, gegužės 16 dieną, prasidės antrasis konkursas „DKV LIVE Metų sunkvežimis“. Organizatoriai skelbia ne tik startą, bet ir rengia specialią konferenciją, skirtą sunkiasvorio transporto ateities prognozėms ir apžvalgai. Konferencijoje bus pristatyti visi konkurso dalyviai, į rinką išriedėję per šiuos ir praėjusius metus, o smalsuoliai galės apžiūrėti ir išskirtinį „Continental“ sunkvežimį, kurio puspriekabėje bus pademonstruotos naujausios bei aktualiausios rinkos naujovės.

Arūnas Kiaušas, „Continental“ eksporto vadovas Baltijos šalims, teigė, kad jau prabėgo daug metų nuo tada, kai įvairiose pasaulio šalyse buvo aptariami ne tik naujausi gamintojų pristatyti sunkvežimiai, tačiau ir specialus „Continental“ sunkvežimis, kurio puspriekabėje galima rasti tikrų tikriausią naujausių produktų ir technologijų ekspoziciją. Šiemet vilkikas grįžta į Europos kelius, o viena pirmųjų jo stotelių taps būtent Lietuva – konkurso „DKV LIVE Metų sunkvežimis“ startas.

Smagiausia tai, kad konkurso starto renginys yra atviras visiems smalsuoliams, rasiantiems laiko gegužės 16-ąją užsukti į „Vilnius Grand Resort“ viešbutį, kur bus galima išgirsti įdomiausius pasakojimus bei pamatyti visus konkurso dalyvius.

Pradės nuo Baltijos šalių

„Vyksta begalės gamybinių, technologinių procesų, įdiegiamos įvairiausios naujovės, gaminami, į rinką išleidžiami nauji produktai ir priimami nauji sprendimai, kurie yra labai svarbūs ir aktualūs transporto įmonėms. Leidžiamės į dviejų metų kelionę, kurioje bus pristatytos naujausios technologijos, sprendimai ir produktai. Ši kelionė mums, Baltijos šalims, ypatinga tuo, kad būsime pirmieji, pas kuriuos atvyks šis demonstracinis „Continental“ vilkikas. Planuojama, kad šis vilkikas aplankys 35 šalis bei apytiksliai nuvažiuos 15 tūkst. kilometrų“, – aiškino A. Kiaušas.

„Continental“ vilkikas lankysis įvairiose Europos šalyje bei judės ne tik iki Portugalijos, tačiau aplankys ir Turkiją. Visos šios kelionės metu, anot A. Kiaušo, įvyks šimtai susitikimų su transporto įmonių atstovais bei žmonėmis, kurie domisi krovininiu transportu ir šia rinka. Įdomu tai, kad šiam tikslui „Continental“ paruošė ne tik specialų vilkiką, tačiau ir surado išskirtinį vairuotoją, kuris rūpinsis, kad vilkikas atsirastų vietoje ir laiku.

„Pačius pirmus šios kelionės žingsnius pradėsime Baltijos šalyse. Demonstracinį vilkiką vairuos vienas žmogus, kuris sutiko pasirašyti 2 metų kontraktą ir būti tuo, kuris veš „Continental“ žinutę per visą Europą. Šis vilkikas savo kelionę pradės Latvijoje, po to važiuos į Estiją ir gegužės 15 dieną atvyks į Lietuvą. Šis vilkikas bus pristatytas ir gegužės 16 dieną vyksiančiame „DKV LIVE Metų sunkvežimio“ konkurso atidaryme, o iškart po to – gegužės 17–19 dienomis – bus eksponuojamas „Nemuno žiede“ Kačerginėje“, – pasakojo „Continental“ atstovas.

Papasakos, kas laukia vežėjų

Gegužės 16-ąją, viešbutyje „Vilnius Grand Resort“, sunkiojo transporto rinkos smalsuolių, vežėjų ir kitų lauks ne tik „Continental“ technologijų sunkvežimis. Specialioje ateities transportui skirtoje konferencijoje rūpesčius, naujoves bei rinkos aktualijas aptars ir visų sunkvežimių gamintojų atstovai, ir kiti rinkos dalyviai. Pavyzdžiui, „DKV Mobility“ kompanija papasakos, kaip vežėjams galima išvengti galvos skausmo bei kaip sutaupyti lėšų gali padėti įvairūs skaitmeniniai pagalbininkai bei dirbtinis intelektas.

Drauge su „DKV LIVE Metų sunkvežimio“ konkursu vyksta ir „Geriausio sunkvežimių mechaniko“ konkursas, kurį organizuoja sunkiojo transporto remonto ir priežiūros paslaugas teikianti bendrovė „Trelo“. Jos atstovai pasidalins iššūkiais, kurie kyla, kai transportas kasdien vis tobulėja ir modernėja, o žmonių, gebančių tokią išmanią technika prižiūrėti, stinga.

Konkurso dalyvius, net septynis pretendentus į „DKV LIVE Metų sunkvežimio 2023“ vardą pristačiusios bendrovės, tokios kaip „Ford“, MAN, „Scania“, „Volvo“ bei „Mercedes-Benz“ pasidalins tuo, kur link juda sunkiasvorių gamintojai, kaip įsivaizduoja savo ateitį bei kas laukia vežėjų dar po dešimtmečio.

Visos naujovės – vienoje puspriekabėje

Visą dieną veiksianti ateities transporto technologijų ekspozicija „Continental“ sunkvežimyje, nėra abejonių, konkurso atidarymo dieną sulauks galybės dėmesio. Čia įmonės atstovai rengs specialias demonstracijas. A. Kiaušas teigė kad „Volvo FH500“ vilkikas bus aprūpintas specialia puspriekabe, kurioje bus galima išvysti, pačiupinėti bei daugiau sužinoti apie naujausius produktus ir technologijas, kurias „Continental“ sukūrė verslui. Įmonės atstovas aiškino, kad gana didelis dėmesys bus skiriamas padangoms, mat net 50 proc. transporto įmonės kaštų yra susiję būtent su padangomis.

„Technologijų demonstracija vyks kondicionuojamoje puspriekabėje, į kurią galėsime priimti iki 10 žmonių. Jie galės plačiau susipažinti su žinute, kurią mes nešame. Per pusvalandį pristatysime viskas aktualiausias naujoves bei papasakosime apie verslui svarbius sprendimus. Mūsų žinutė: „Jūsų verslas – mūsų sprendimai“. Žmonės turi verslą – mes atnešame sprendimus, žmonėms reikia automobilio – mes atnešame technologijas, kuriomis jie naudojasi. Mes siūlome technologijas, kurios padeda geriau organizuoti verslą“, – sakė A. Kiaušas.

Įmonė pristatys ne tik naujausias padangas skirtas krovininiams automobiliams, autobusams bei mikroautobusams, tačiau ir skaitmeninius sprendimus. A. Kiaušas teigė, kad atsižvelgiant į vykstančius pokyčius transporto rinkoje, bus kalbama tiek apie pačių padangų technologijas ir savybes, tiek ir apie papildomas sistemas, kurios daviklių pagalba gali suteikti viską informaciją apie padangos būklę ir slėgio lygį joje. Anot A. Kiaušo, tai labai svarbu, mat naudojant šias sistemas, ne tik vairuotojas, tačiau ir kiti įmonės atstovai gali turėti visą aktualią informaciją, kuri padėtų priimti teisingus sprendimus siekiant kelionės efektyvumo ir kaštų sumažinimo.

„Kalbėsime apie krovininių automobilių ir autobusų padangas, taip pat apie padangų atnaujinimą, apie jų gyvenimo ciklus, nuo naujos padangos įsigijimo iki akimirkos, kai ją reikia restauruoti. Pateiksime aktualios informacijos, kokios technologijos naudojamos šiems tikslams bei kokių naujovių „Continental“ turi šia tema. Kadangi daug įmonių turi ir mikroautobusus, pristatysime „UltraContact“ padangas mikroautobusams bei suteiksime informacijos apie technologijas įdiegtas šiose padangose.

Taip pat kalbėsime apie „ContiConnect 2.0“ sistemą. Tai yra nauja, intelektuali, naujus daviklius turinti sistema krovininiams automobiliams. Ją naudojant į padangos vidų klijuojami nauji davikliai, kurie suteikia informacijos apie slėgį padangose, bendrą padangos būseną, todėl centrinėje būstinėje, kur yra prižiūrimi automobiliai, galima gauti informacijos, kas vyksta su vienu ar kitu automobiliu. Šios skaitmeninės sistemos yra labai svarbios ir padedančios sutaupyti nepaprastai daug pinigų“, – teigė „Continental“ atstovas.

A. Kiaušas taip pat nurodė, kad vilkiko lankymosi metu, bus pateikta informacijos ne tik apie „Conti360“ parko valdymo apskaitos sistemą, kuri ypač naudinga prireikus pagalbos kelyje, tačiau ir apie tai, kokias naujausias technologijas „Continental“ gali perkelti tiesiogiai į vairuotojo kišenę – mobilųjį telefoną.

„Turime programėles, kuriose vairuotojas ar transporto parko vadovas gali per kelias sekundes sužinoti ne tik kokią padangą rinktis, tačiau ir kokį slėgį pasirinkti esant atitinkamai apkrovai. Turime programėles, kurių dėka, vos priėjus prie automobilio, naudojant minėtus daviklius, galima nuskenuoti kiekvienos padangos būklę“, – aiškino A. Kiaušas.

Dar viena naujovė, kurią žada pristatyti įmonė – technologija, kuri dar vadinama skaitmeniniu raktu.

„Ši technologija naudojant specialią programėlę leidžia neturint rakto atsirakinti konkretų sunkvežimį. Tai labai naudinga įmonėms, kurios turi daug vairuotojų, kurie keičiasi transporto priemonėmis, todėl fiziškai perduoti vilkiko raktus būna nepatogu. Transporto įmonės dažnai susiduria su tokiomis problemomis, kai, pavyzdžiui, vairuotojas pameta raktą. Arba kai vienas vairuotojas turi palikti automobilį ir staigiai išvykti, o kitas vairuotojas neturi galimybės patekti į tą transporto priemonę. Dėka šios sistemos į automobilį gali patekti bet kuris vairuotojas, kuris turi atitinkamą programėlę bei leidimą patekti į tą automobilį“, – sakė A. Kiaušas.

Dar svarbesnė vieta autonominiam vairavimui

Šiomis dienomis ne ką mažiau svarbi yra ir autonominio vairavimo sistemų plėtra, o ji, anot A. Kiaušo, vystoma visu pajėgumu. Anot įmonės atstovo, transporto industrijos tikslas yra eliminuoti žmogų iš transporto valdymo, mat būtent žmogiškasis veiksnys dažniausiai lemia klaidas.

„Jei iki šiol buvo dirbama su pagalbos vairuotojui sistemomis, kurios įspėja ir signalizuoja dėl atsiradusių nukrypimų kelyje, tai dabar jau yra sukurta agresyvesnė šių sistemų forma, kai jos stabdo automobilį, neleidžia prie kito automobilio priartėti arčiau nei galima bei pačios imasi veiksmų, kad būtų išvengta eismo įvykio. Dar vienas pokytis susijęs su autonominiu vairavimu – stiklinių išorinių veidrodėlių keitimas vaizdo kameromis, kada automobilis pats renka informaciją apie eismą aplink ir gali ne tik įspėti vairuotoją, tačiau ir pats reaguoti į aplinką. Taip pat jau gaminamos intelektualios durelių sistemos, kurios vairuotojui ar keleiviui neleidžia atidaryti durelių, jei pro šalį juda kliūtis. Šios sistemos viena vertus padeda saugoti žmogų esantį automobilyje, kita vertus padeda jį eliminuoti iš eismo ir tai tik laiko klausimas, kada žmogus bus eliminuotas visiškai“, – aiškino „Continental“ atstovas.

7 dalyviai

Antrą kartą šalies istorijoje organizuojamame „DKV LIVE Metų sunkvežimio 2023“ konkurse įvairiuose testuose bus išbandomi 7 naujausi sunkvežimiai, juos vertins net 11 kompetentingų logistikos rinkos atstovų ir žurnalistų.

Dėl geriausiojo, ekologiškiausio bei kitų titulų šiemet konkurse varžysis šie modeliai (abėcėlės tvarka):

„Ford F-MAX“
MAN TGX
„Mercedes-Benz e-Actros“
„Scania 460S“
„Scania 25P“
„Volvo FH“
„Volvo FH Electric“

Konkurso „DKV LIVE Metų sunkvežimis 2023“ startas bus skelbiamas jau gegužės 16 dieną. Konkurso atidarymo renginys atviras ir nemokamas visiems.