Press Rally

Daugkartinis žurnalistų ralio laimėtojas stresą malšina geležiniais raminamaisiais

By 2015-05-19 7 rugpjūčio, 2019 No Comments

Žurnalistas, automobilių sporto fanatikas Renaldas Gabartas juos kitaip dar vadina „geležiniais kiaušiais“.  Aštuoniskart laimėjęs „Press Rally“ R. Gabartas juos išsitraukia prieš kiekvieną žurnalistų ralį ir taip savo stresą prieš varžybas malšina jau dvidešimt metų.

Šie „geležiniai rutuliai“ yra vienas iš faktorių padėjusių gerai žinomam Lietuvos žurnalistui 8 kartus laimėti pasaulyje analogo neturinčias lenktynes „Press Rally“.

„Šie meditaciniai rutuliai raliuose man tikrai padeda. Juos išsitraukiu tik vieną kartą per metus, kai važiuoju ralyje. Tačiau visų pirmiausia prieš varžybas save įtikinu, kad su niekuo nekonkuruoju. Aš konkuruoju tik su savimi pačiu, aš esu sau pats didžiausias priešas. Savo emocijų ir baimių nugalėjimas ir yra pati didžiausia pergalė, jeigu tik pavyksta tą padaryti. Jeigu nesistengi aplenkti savo kolegos, tai kaip taisyklė – tuomet rezultatas būna daug geresnis“, – sakė R. Gabartas.

  1. Gabartas atskleidė, kad nors žurnalistų ralyje patiria įvairaus spektro streso, tačiau sugebant jį suvaldyti, visą tai po to gali pritaikyti kasdieniame vairavime.

„Žurnalistų ralyje yra sudarytos visos galimybės legaliai važiuoti greitai. Tai yra puiki proga pasitikrinti save tokiose situacijose kuomet automobilis slysta, kai jį sudėtinga suvaldyti. Tokios situacijos – pakankamai dažnos kasdieniniame eisme“, –  kalbėjo Lietuvos automobilių sporte gerai žinomas žurnalistas.

  1. Gabartas žurnalistų ralyje dažniausiai dalyvauja su profesionaliam sportui pritaikytu automobiliu, kuris turi tiek sportinius lankus, tiek specialias sėdynes. Tačiau, pasak jo, birželio 5-6 dienomis vyksiančiame „Press Rally“ gali dalyvauti visi su standartiniais automobiliais.
  2. Gabarto teigimu, ,,Press Rally” dalyvis gali nelaimėti nė vieno greičio ruožo, bet laimėti ralį. Taip pat, jo nuomone, reikia nepamiršti, kad automobilių sporte smulkmenų nėra.

„Mes vieną kartą mineralinio butelį sutikome sau po stabdžio pedalais stabdymo metu. Turėjau labai rimtą pamoką, kaip reikia apsižiūrėti ir susitvarkyti, kad daiktai nesimėtytų. Iš tiesų, tai visos mūsų lenktynės persunktos geromis emocijomis. Net ir tuomet, kai kas nors sugenda. Man yra pora kartu nutikę, kad kuro siurblys ir variklis subyrėjo. Tai du kartus esu nepasiekęs finišo. Bet net ir tais atvejais, sugebi paturėti gerų emocijų“, – pasakojo R. Gabartas.

Žurnalistas „Press Rally“ iš devyniolikos kartų yra laimėjęs net aštuonis. Jam pats maloniausias laimėjimas yra išlikęs pirmasis, kuomet 1998 metais jį net pasveikino pasaulio automobilių sporto legenda suomis Tomis Makkinenas

„Tuo metu žurnalistų klubui pavyko prisikviesti Tomi Makininą. Jis yra tapęs 4 kartus pasaulio ralio čempionu. Jis finiše man uždėjo ąžuolo lapų vainiką. Dar lyg šiol prisimenu tą žiauriai gerą emociją, nes iki pat paskutinės rungties nebuvo aišku, kas laimės“, – prisiminimais dalinosi daugkartinis „Press Rally“ laimėtojas.

Tačiau artėjančiame žurnalistų ralyje R. Gabartas neslėpė, kad jo tikslas – nugalėti save ir nepadaryti klaidų.

„Mūsų patirtis rodo, kad lenktynes gali laimėti, nelaimėjęs nė vieno greičio ruožo. Jeigu tu važiuoji stabiliai ir darai gerą rezultatą, būni priekyje, tai yra vienas iš garantų, kad tu būsi pačiame viršuje. Aš tikiuosi suvaldyti savo emocijas ir nepadaryti klaidų ir pasitikrinti ar telpu į automobilį“, – juokaudamas sakė žurnalistas.

Video interviu su R. Gabartu: https://www.youtube.com/watch?v=eB-mkWIgb2Y&feature=youtu.be