Visos naujienos

Apie Tautų draugystę

By 2015-05-12 7 rugpjūčio, 2019 No Comments

Nors Lietuvos žurnalistų autoklubo nariai neretai dalyvauja įvairiuose renginiuose, šis turi kažkokią išskirtinumo atmosferą. Kalba eina apie FCA Poland ir Lenkijos žurnalistų klubo kasmet Kielcų autosporto komplekse organizuojamą „Grand Prix“. Šių metų gegužės 8-9 dienomis vyko jau „XXII Grand Prix“ ir tai sako apie gilias šio renginio tradicijas ir populiarumą.

Viena iš šio renginio tradicijų – pasikviesti užsienio kolegas žurnalistus ir kartu pasivaržyti greituminio slalomo trasose. Ne išimtis ir šis kartas. Lietuvos žurnalistų autoklubas delegavo 2 savo narius į šias varžybas: ir Dainius Leonavičius, ir Artūras Pakėnas jau ne po vieną kartą yra buvę svečiuose pas kolegas, todėl pati kelionė jau taip pat buvo tradicinė.

Šis renginys buvo skirtas naujajam „FIAT 500X“. Renginio dalyviai galėjo iš arčiau susipažinti su šiuo „croossoveriu“, pasivažinėti juo organizatorių parinktomis trasomis. Beje, žurnalistai galėjo susipažinti ir kitais FCA (FIAT Chrysler Automobiles) Poland siūlomais automobiliais: „Jeep Renegade“, Jeep Wrangler“ ir t.t.

Bet tai aišku „kultūrinė“ renginio programa. Svarbiausia vyko trasose. Visi 50 dalyvių turėjo važiuoti keturias greituminio slalomo trasas dviem tokiais pat automobiliais (FIAT 500 ir „Alfa Romeo Giulietta“).

Daugkartinis Tarptautinio „Press ralio“ nugalėtojas Dainius Leonavičius gerai pažįstamas ir lenkų žurnalistų renginyje. Dainiui čia visada pavykdavo demonstruoti greitą važiavimą. Ne išimtis ir šis kartas. Rezultatų ekranuose jo pavardė pastoviai būdavo tarp lyderių. Deja, kelios smulkios klaidos neleido užimti vietos pirmame dešimtuke, tačiau atsilikimas nuo nugalėtojų buvo minimalus. Ne ką prasčiau šį kartą pavyko ir Artūrui Pakėnui. Nors ir buvo kiek lėtesnis nei Dainius, Artūras užėmė 3 vietą veteranų klasėje (50+). Žinant kad vyresnių nei 50 metų dalyvių buvo apie 15, tai visai neblogas rezultatas.

Po pirmos varžybų dienos vyko organizatorių spaudos konferencija ir šventinė vakarienė. Jos metų Lietuvos žurnalistų autoklubo atstovams teko pademonstruoti kuklias lenkų kalbos žinias ir padėkoti bičiuliams lenkams už kvietimą bei perduoti mūsų klubo suvenyrus. Jie buvo įteikti renginio direktoriui, neoficialiam Lietuvos žurnalistų autoklubo atstovui Lenkijoje Jacekui Jureckiui ir visam Lenkų žurnalistų autoklubui. Taip pat pakvietėme kolegas lenkus ir į mūsų „Press rally“.

Tradiciškai kelionė pavyko. Vėl pabendravome su bičiuliai lenkais, pasivaržėme greitose trasose.

Reikėtų paminėti ir vieną šio renginio statistinį faktą: daug metų yra kviečiami kolegos žurnalistai iš užsienio šalių. Jie visada varžosi atskiroje klasėje ir geriausias užsienio lenktynininkas visada apdovanojamas specialiu prizu. Šiais metais šis prizas buvo įteiktas Dainiui Leonavičiui. Užsienio žurnalistus visada atstovavo 2-3 Lietuvos žurnalistų autoklubo nariai. Kitų užsienio svečių neteko matyti. Tokia ta Tautų draugystė: ilgametė, tvirta ir nuoširdi.

Artūras Pakėnas