Press Rally

A. Kiaušas: „Geram raliui reikia gerų padangų“

By 2015-05-15 7 rugpjūčio, 2019 No Comments

Birželio 5-ąją prasidės Lietuvos žurnalistų autoklubo rengiamas tradicinis, tarptautinis „Press ralis 2015“.

Spalvingame renginio metraštyje jis bus išskirtinis, jubiliejinis, jau 20-asis nė metams nenutrūkusioje ralio istorijoje, iš kurios jau dešimtmetį renginys neatsiejamas nuo ištikimo pagalbininko, rėmėjo ir patarėjo – didžiausio Europoje padangų gamybos koncerno „Continental“.

Vokietijos padangų gamintojai remia didžiausią susidomėjimą keliančius renginius pasaulyje – tokius, kaip planetos futbolo čempionatai ir kitos prestižinės varžybos. Ir štai, vertinant tokiu masteliu, kuklūs, tegu ir tarptautiniai, Lietuvoje rengiami Press raliai. Kad „Continental“ lengviau atrastų kelią į Lietuvą neabejotinai daugiausia prisidėjęs garsus lietuvis, dirbantis šiame koncerne, Arūnas Kiaušas, – „Continental“ koncerno eksporto pardavimų ir rinkodaros vadovas Baltijos šalims ir Ukrainai.

„Renginį, kuris į Lietuvą sutraukia tiek žurnalistų iš įvairių Europos šalių, kukliu vadinti jau nebeišeina… – šypsosi A. Kiaušas. – Juolab, kad Lietuvos žurnalistų autoklubo rengiami Press raliai sėkmingai vyksta jau du dešimtmečiai ir susilaukia tiek daug dėmesio automobilizmo  tematiką gvildenančiuose leidiniuose. O geram raliui neabejotinai reikia ir gerų padangų“.

Pasak A. Kiaušo, kuo seniau jis stebi šio unikalaus renginio batalijas, tuo labiau kristalizuojasi mintis, jog užsienio žurnalistai šį ralį pamilo anaiptol ne trokšdami pasimėgauti lietuvišku svetingumu. Jie mėnesių mėnesiais ruošia savo techniką ir kaupia lėšas nuožmioms batalijoms, kurių chronologija įtikinamai rodo, kad ganėtinai dažnai jiems tenka vykti namo nugalėtojų taures palikus šeimininkams…

Nepaisant to, po metų jie vėl sugrįžta, o neretai – ir didesnį būrį bičiulių pasitelkę.  Žiūrovams, be abejo, malonu stebėti nuožmias kovas trasose, galingai riaumojančius variklius bei nuo perkrovų rūkstančias padangas.

„Continental“ trokšta būti ten, kur verda aistra, kur dominuoja greitis, kur sukasi novatoriški, tikslo siekiantys žmonės, – sako A. Kiaušas. – Todėl mes didžiuojamės būdami šio renginio ilgamečiais rėmėjais ir stengiamės visokeriopai palaikyti tokias Press ralio išskirtines tradicijas“.

-Kaip vertinate bendradarbiavimą su ralio rengėju – Lietuvos žurnalistų autoklubu, jau du dešimtmečius rengiančiu ne tik žurnalistų ralius?

– Tai juk vienintelis toks ralis pasaulyje! Išskirtinis savo atmosfera ir unikalus, nes niekam iki šiol nepavyko surengti analogiško, – tvirtina A. Kiaušas. – Keliaujant po užsienio šalis neretai paglosto širdį iš tų šalių žurnalistų išgirsti komplimentai apie sėkmingą Lietuvos žurnalistų autoklubo veiklą, su balto pavydo gaidele svarstant kaip tokias ilgametes pozicijas bei tradicijas lietuviams pavyksta išlaikyti?

O kur dar garsieji „Metu automobilio“ rinkimai, tapę tikra automobilių gerbėjų fiesta? Kai automobilių mylėtojai kiekvieną gruodį bene iki pažaliavimo kiekvienuose namuose diskutuoja, kas bus tas tautos išrinktasis! Tad mes tikrai nuoširdžiai džiaugiamės ir didžiuojamės abipusiu supratimu ir tampria veikla.

-Klubo renginius remiate daugiau nei dešimtmetis, tačiau „Continental“ ekipažas dar nė karto nevažiavo Press ralio maršrutais. Kodėl?

-Taip, stebint Press ralį ne kartą ir ne du buvo užvaldęs didžiulis noras sėsti prie vairo ir stačia galva nerti į tą variklių gausmo ir dulkių debesį. Tačiau dažniausiai priimdavome sprendimą vietą rėmėjo kategorijoje užleisti kuriam nors iš mūsų padangomis prekiaujančių partnerių. Labai norisi, kad kuo daugiau jų turėtų galimybę pasidžiaugti renginio aistra ir pabūti jo dalimi.

Tačiau laukti liko nedaug. Šiemet mus atstovauti rengiasi partnerė JUTA, kurios ekipažas į „Press ralio 2015“ trasas išvairuos gerai parengtą, grėsmingą „Volkswagen Golf GTI“ bolidą. Taigi, varžovai, lengvos pergalės nesitikėkite!“, – įspėja A. Kiaušas.

„Press ralio 2015“ spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“

El./paštas visusbonus@dtiltas.lt

 Mob. +370 612 93662