Visos naujienos

Žurnalistų autoklubas uždirbo 30 karmos taškų

By 2015-03-16 7 rugpjūčio, 2019 No Comments

Praėjusį rudenį šiek tiek pakoregavę socialinių projektų politiką, susijusią su saugaus eismo pamokėlėmis vaikų globos namų auklėtiniams, klubo žmonės padarė tris teisingus darbus. Tiksliau – vieną 10 karmos taškų vertą darbą trijose vietose.

Po keletą metų trukusios bičiulystės su Jiezno vaikų globos namais, buvo nutarta aplankyti toliau nuo didmiesčių įsikūrusias arba mažiau dėmesio sulaukiančias analogiškas įstaigas. Po konsultacijų su šią sferą kuruojančiomis ministerijomis, klubo darbotvarkėje atsirado neįpareigojantis pasiūlymas aplankyti Šiaulių miesto savivaldybės vaikų globos namus, Panevėžio rajono vaikų globos namus ir Ignalinos rajono Naujojo Daugėliškio vaikų globos namus.

Pirmoji ekspedicija į Šiaulius pranoko pačių klubiečių lūkesčius: prikalbinę drauge keliauti Lietuvos kelių policijos komisarę inspektorę Aistę Dijokaitę, patys gavom neprastą pamoką, kaip bendrauti su auditorija, kurioje jauniausi klausytojai neseniai atsisveikino su pampersais, o vyriausi – neseniai pradėjo želti ūsai J. Komisarė išskirtinai gerai jaučia, kam, kada ir kaip informaciją apie kertinius Kelių eismo taisyklių dalykus pateikti, kad vėliau vaikai ją bent minimaliai prisimintų gatvėje. Ypač įtaigus pasirodė Aistės sugalvotas eksperimentas su vištos kiaušiniu, kai jis į žemę trenkiasi su dviratininko šalmą imituojančia apsauga ir be jos.

Lapkričio pabaigoje Panevėžio rajono vaikų globos namus Linkaučių kaime klubo desantas aplankė su analogiška programa. Skirtumas nuo to, ką veikėm Šiauliuose buvo vienintelis: čia gyvena kiek vyresni vaikai, todėl jie fiziškai netilpo į BMW (AČIŪ „Krasta Auto“ žmonėms) mini elektromobiliuką ir negalėjo pasivaržyti slalomo rungtyje.  Už tai eksperimentas – „atspėk stabdymo kelią“ – čia pavyko puikiai.

Vasario pabaigoje surengtas vizitas į Ignalinos rajono Naujojo Daugėliškio vaikų globos namus buvo bene pats jaukiausias dėl dar vienos, ekspromtu gimusios idėjos: pokalbius apie saugų eismą nutarėm paįvairinti trumpa paskaita apie elgesį su šunimis. „Rumba“ ir „Šastis“ beveik dvi valandas buvo pagrindinės susitikimo žvaigždės,  per šį laiką gavusios dviejų savaičių paglostymų porciją.

Ačiū visiems prisidėjusiems prie šių žygių: Jurgai Čekatauskaitei, Linui Butkui, Tomui Digaičiui, Algimantui Brazaičiui, Valdui Vilūnui, Dainiui Leonavičiui, Jurgiui Paplaičiui, Valdui Valiukevičui ir Renaldui Gabartui.