Lietuvos metų automobilisVisos naujienos

Žiema pradžiugino visaverčiais automobilių bandymais

By 2014-11-24 6 rugpjūčio, 2019 No Comments

Sekmadienį Druskininkuose ir kurorto apylinkėse baigėsi vienas svarbiausių konkurso „Metų automobilis 2015“ etapų – renginiui pateiktų visų 30-ties naujausių automobilių bandymai.

„Pagaliau žiema padovanojo tikrus ne tik pačių automobilių, bet ir „Continental“ padangų, kuriomis buvo apauti visi konkurse dalyvaujantys automobiliai, bandymus, – atvykęs į Druskininkus džiaugėsi koncerno eksporto ir marketingo vadovas Baltijos šalims ir Ukrainai Arūnas Kiaušas. – Per aštuoniolika metų, kai vyksta šie konkursai, buvo visko, tačiau tiek šviežiai iškritusio sniego kurorto apylinkėse mačiau pirmą kartą, todėl tikiu, jog vertinimo komisijos nariai turėjo puikią progą pajusti ir įsitikinti visomis gerosiomis konkurso padangų savybėmis“.

Sklandžiai dirbusiai konkurso vertinimo komisijai komplimentų negailėjo ir draudimo bendrovės ERGO Insurance SE Lietuvoje generalinis direktorius Saulius Jokubaitis.

„Labai džiugu, kad konkurse dalyvaujantys automobiliai į kelius išvairuojami techniškai tvarkingi, tik su patikimomis, specialiomis žieminėmis padangomis, o juos vairuoja patyrę ir drausmingi vertinimo komisijos nariai, žinantys, kada galima paspausti, o kada būtina atleisti akceleratoriaus pedalą. Jei tai taptų kasdieniu visų kelių eismo dalyvių įpročiu, situacija mūsų keliuose ženkliai pagerėtų“, – sakė S. Jokubaitis.

„Gerai prisimenu „Metų automobilio 1998“ konkursą, kurį 1997-ųjų pabaigoje surengė ir dabar sėkmingai savo rankose šią organizatoriaus estafetę tebenešantis Lietuvos žurnalistų autoklubas, – atvykęs į konkurso bandymų stovyklos atvirųjų durų dieną kalbėjo žinomas automobilių sportininkas, Seimo narys Stasys Brundza. – Šiandien su malonumu kelyje išbandžiau keletą naujausių automobilių, kurių dar nebuvau bandęs ir kurie dar kartą leido ne tik įsitikinti, bet ir stebėtis didžiuliu techniniu progresu, kurį per paskutinį dešimtmetį pasiekė automobilių gamintojai“.

S. Brundza paskutiniąją bandymų stovyklos dieną tenkino ne tik savo smalsumą. Jis jau daugelį metų steigia nominaciją, kuria apdovanoja savo paties išrinktą saugiausiąjį automobilį.

„Kad jį rinkdamas nesuklystum ir nepasiklystum tarp daugelio pretendentų, nevalia pasikliauti vien EuroNCAP ar kitų, tegu ir labai autoritetingų organizacijų, crash testais bei kita surinkta gausia informacija“, – tvirtino S. Brundza, kurio pretendentų ratas į geidžiamą saugiausiojo titulą po šių bandymų sumažėjo iki minimumo. Tačiau Seimo narys, vadovaudamasis konkurso nuostatais, savo pasirinkimo nelinkęs atskleisti iki pat konkurso finalo.

Trečius metus iš eilės renginį remiančio DNB banko prezidento pavaduotojas ir valdybos narys Šarūnas Nedzinskas bandė ne tik galingiausius, daugeliui bene didžiausią susidomėjimą keliančius automobilius, bet ir tuos, kuriuos jis galėtų rekomenduoti jaunai šeimai.

Mat jo vadovaujamas bankas jau ne pirmus metus renka „Šeimos metų automobilį“.

„Džiugu, kad šiemet į banko nominaciją pretenduoja tikrai daug naujų, įdomių ir praktiškų šeimai automobilių, todėl išrinkti labiausiai vertą jos irgi nebus lengva“, – artėjant atvirų durų  dienai į pabaigą kalbėjo Š. Nedzinskas, akcentavęs, jog automobilis jaunų šeimų prioritetų sąraše nusileidžia tik norui įsigyti nuosavą būstą.

Be šios įsteigtos nominacijos DNB bankas šeimoms pasirinkus bet kurį iš „Metų automobilio 2015“ konkurse dalyvaujančių 30 automobilių taikys mažesnę palūkanų maržą, sutarties sudarymo mokesčio pradinė įmoka sieks nuo 10 proc., o lizingo terminas – iki 7 metų.

Pasak Š. Nedzinsko, „Šeimos metų automobilį“ galima rinkti ir DNB profilyje socialiniame tinkle Facebook.

Lietuvos žurnalistų autoklubo rengiamus metų automobilio konkursus, atsakingą vertinimo komisijos požiūrį į patikėtą darbą – automobilių testavimą, konkurse dalyvaujančių automobilių gausą teigiamai įvertino ir į bandymų stovyklos uždarymą iš Rygos atvykusi „Volkswagen“ bei „Audi“ importuotojo į Baltijos šalis „Moller Baltic Import SE“ komunikacijos ir viešųjų ryšių vadovė Anda Budlevska, žinomas automobilių ralio meistras Arūnas Strumskis, operos dainininkas Kęstutis Alčiauskis ir daugelis kitų keturračių gerbėjų, automobiliais prekiaujančių bei juos prižiūrinčių įmonių vadovai, renginio rėmėjai, sulaukę gausybės specialių, nuotaikingų nominacijų ir padėkų.

Jau išbandžiusi visus 30 konkurse dalyvaujančių automobilių, vertinimo komisija iki gruodžio 1 dienos dar turi laiko analizei, o prireikus, ir dar vienai, galutinei automobilių patikrai keliuose.

Po to kiekvienas komisijos narys pateiks savąją septynetuko viziją, o daugiausia kartų paminėti automobiliai bus įtraukti į galutinį finalininkų sąrašą, kuris bus paskelbtas gruodžio 3 d., ir iš kurio vienas bus nominuotas „Metų automobiliu 2015“.

Finalinis konkurso vakaras, kurį tiesiogiai iš TV studija virtusių LITEXPO rūmų transliuos LRT, vyks gruodžio 13 d.

Geriausiojo rinkimus, kuriuose kiekvienas vertinimo komisijos narys savo dispozicijoje turimus 25 balus paskirstys finaliniam septynetukui, o daugiausia balų surinkęs automobilis taps konkurso nugalėtoju, galės stebėti visa Lietuva.

„Visus Bonus“ nuotr.

Konkurso spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“ tel. 8 612 93662