Geriausias Lietuvos vairuotojas

Rugsėjį – geriausiojo vairuotojo paieškos

By 2014-08-25 6 rugpjūčio, 2019 No Comments

Rugsėjo 6-ąją prasideda tradicinis konkursas „Geriausias Lietuvos vairuotojas 2014“, kuris jau tryliktą rudenį paeiliui paskatins vairuotojus atnaujinti žinias, pasitikrinti įgūdžius.

Šiemet pirmą kartą „Geriausias Lietuvos vairuotojas“ paaiškės Kaune. Rugsėjo 20 d. 14 val. prie „Žalgirio“ arenos vyks paskutiniojo, trečiojo  etapo batalijos, o jau kitą dieną nuo pat 9 val. ryto dėl nugalėtojų laurų čia varžysis konkurso finalistai.

„Konkurso paskutiniojo etapo ir finalo varžytuvės sutampa su „Žalgirio“ arenoje tomis dienomis rengiama paroda „Kauno automobilių dienos 2014“, todėl manome, jog išbandyti jėgas mūsų konkurse bus labai paranku ir daugeliui šios parodos lankytojų, o kiti turės puikią galimybę stebėti renginį iš arti ir ruoštis galbūt kitų metų batalijoms“, – dėkodamas konkurso dalyvius čia pakvietusiam UAB Ekspozicijų centrui sako projekto kuratorius, Lietuvos žurnalistų autoklubo prezidentas Valdas Valiukevičius.

„Geriausiojo Lietuvos vairuotojo 2014“ konkursas startuos Vilniuje rugsėjo 6 d. 14 val. aikštelėje prie „Forum Palace“ rūmų, o antrojo atrankos etapo varžytuvės rugsėjo 13 d. 14 val. vyks Klaipėdoje, kruizinių laivų terminalo aikštelėje.

Geriausiojo vairuotojo rinkimų finale kausis po penkis atrankiniuose etapuose sėkmingiausiai pasirodžiusius pretendentus į šį geidžiamą titulą ir po vieną geriausių rezultatų pasiekusią moterį iš kiekvieno etapo, jei daugiau dailiosios lyties atstovių nepateks į geriausiųjų penketukus.

Konkurso rengėjai, atsižvelgdami į tai, kad didžiumą avarijų padaro jauni, vos kelintus metus vairuojantys žmonės, nebetaiko vairavimo stažo apribojimų. Tad geriausiojo vairuotojo paieškų konkurse gali dalyvauti net renginio išvakarėse baigę vairavimo mokyklą ir gavę vairuotojo pažymėjimą. Taip siekiama labiau ugdyti jaunų vairuotojų patirtį, praturtinant ją naujais praktiniais įgūdžiais, kad avarijų suvestinėse didžioji itin skaudžių eismo įvykių dalis nebekristų ant pradedančiųjų vairuotojų pečių, kurių stažas vidutiniškai siekia dvejus-penkerius metus.

Dalyvauti šiame konkurse verta ne vien dėl šių priežasčių. Dvylikoje iki šiol jau įvykusių geriausiojo vairuotojų konkursų savo įgūdžius tobulino per 17 tūkstančių žmonių, o kai kurie – net po keletą kartų. Organizatoriai džiaugiasi turintys ir keletą nuolatinių dalyvių, praleidusių vos vieną-du tokius renginius.

Kautis renginio finale skatina ir labai pragmatiški tikslai. Nugalėtojų ir prizininkų laukia įspūdingi prizai – organizatorių ir rėmėjų taurės, egzotiškos dovanos, – tokios, kaip kelionė į Ženevos automobilių saloną, duris atversiantį 2015 m. kovą, naujausių padangų komplektai, daugelio vairuotojų svajonė, savotiškas jų interaktyvus tinklas – „Yanosik“ įrenginys, leidžiantis vairuotojams informuoti vienas kitą apie eismo situaciją ir įvykius, apsunkinančius ar blokuojančius eismą ir keliančius pavojų, kosmetikos ir autokosmetikos rinkiniai ir daugelis kitų naudingų dovanų.

Interneto portalas www.delfi.lt ir radijo stotis „Kelyje“ pirmadienį jau paskelbė konkurso „Geriausias Lietuvos vairuotojas 2014“ dalyvių registraciją.

Būsimiesiems konkurso dalyviams keliama vienintelė sąlyga – atsakyti į kelis nesudėtingus klausimus. Iš teisingų atsakymų kompiuteris atrinks greičiausiai atsiuntusių teisingų atsakymų autorius, kurie ir bus pakviesti į atrankos etapus.

„Tie klausimai – tikrai nesudėtingi, o atsakymus į juos turėtų žinoti kiekvienas, turintis vairuotojo pažymėjimą. Todėl Lietuvos žurnalistų autoklubo rengiamuose geriausiojo vairuotojo rinkimuose dalyvavau jau kelis kartus, dalyvausiu ir šiemet, nes tai ne tik puiki proga pasitikrinti žinias bei praktinius įgūdžius, bet ir smagi, nelyginant savotiška bacila į savo verpetą įtraukianti atrakcija“, – sako kaunietis Vytautas Rutkauskas.

 

Konkurso spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“

Tel./Faks:  8 (5) 230 57 25