Press Rally

„Press Rally 2020“ leis iš arti išvysti gražiausius Aukštaitijos kampelius

Prasidėjo registracija į 2020-ųjų „Press Rally“, kuris vyks birželio 26-27 dienomis benzingalvių giriamose ir pamėgtose Aukštaitijos apylinkėse. Davus startą Alantoje, finišas lauks Molėtuose, o per dvi ralio dienas jo dalyviai gerai susipažins ne tik su šių dviejų vietovių, bet ir Utenos bei Anykščių keliais bei kraštais.

Kasmet pabrėžiame, kad „Press Rally“ yra nuo pat 1996-ųjų vienas ilgiausiai be pertraukų organizuojamų automobilių sporto renginių. Ir nors šie metai išskirtiniai visam pasauliui dėl koronaviruso pandemijos ir paskelbto karantino, atšaukti ralio nė negalvojome, tik svarstėme, kaip jį organizuoti išlaikant tradicijas ir saugiai“, – pabrėžė Lietuvos žurnalistų autoklubo, organizuojančio ralį, prezidentas Valdas Valiukevičius.

Tai, kad „Press Rally“ yra itin laukiamas, liudija ir nuoširdi renginio partnerių bičiulystė. Arūnas Kiaušas, padangų gamybos ir saugumo inovacijų lyderio „Continental“ eksporto vadovas regionui, prisipažino, kad ilgai svarstyti, ar prisijungia prie šio renginio, nereikėjo.

Press Rally“ yra vienas unikaliausių automobilių sporto renginių pasaulyje, tinkamai subalansuotas ir autosporto meistrams, ir mėgėjams, leidžiantis savo jėgas išbandyti net ir tiems, kurie turi tik paprastą kasdienį automobilį. Tad šiemet nekantriai laukėme žinių apie renginį ir be ilgų svarstymų tapome jo dalimi“, – kalbėjo jis.

Svarbiausia – saugumas

Kadangi Lietuvoje vis pratęsiamas karantinas, o konkrečios datos, kada jis baigsis, nėra, „Press Rally“ organizatoriai nusprendė užtikrinti kiek įmanoma didesnį visų jo dalyvių saugumą.

Pavyzdžiui, ralio bazėje, Alantos Technologijų ir verslo mokykloje, dalyvių lauks dezinfekavimo skystis rankoms, o trasų teisėjai bus apginkluoti apsauginėmis kaukėmis. Be to, nuspręsta, kad bus matuojama kiekvieno ralio dalyvių ekipažo nario temperatūra, o didžioji dalis ralio procedūrų, tokių kaip registracija, techninė administracija, bus vykdomos arba bekontakčiu būdu, arba išlaikant saugius atstumus tarp dalyvių.

Dar nėra aišku, kokių taisyklių reikės laikytis birželio pabaigoje, kai ralis startuos, tačiau esame pasiruošę viskam. Pavyzdžiui, numatėme, kad ralio brifingas gali būti išklausytas naudojantis specialiomis programėlėmis dalyviams nė neišlipant iš automobilių, o jeigu reikės, netgi apdovanojimų diskoteką surengsime tokiu pat būdu“, – akcentavo V. Valiukevičius.

Tinkamas visiems

Kasmet dar „Žurnalistų raliu“ vadinamame renginyje prie starto linijos stoja itin skirtingi ekipažai, kuriems tenka varžytis dvejose įskaitose: sportinėje ir turistinėje. Sportinės įskaitos dalyviai rungiasi autodromuose, aikštelėse ir specialiose trasose, o turistinės įskaitos dalyviai keliauja po regioną ir atlieka galvą pasukti priverčiančias orientacines užduotis.

Tradiciškai „Press ralyje“ startuoja gausybė ne tik visos Lietuvos, bet ir aplinkinių šalių žiniasklaidos atstovų komandų. V. Valiukevičius džiaugėsi, kad šios tradicijos nereikės keisti ir šiemet, mat sienos su Latvija ir Estija jau atidarytos, tad ir šių šalių žurnalistai galės prisijungti prie kolegų Lietuvoje – užteks pateikti galiojantį žurnalisto pažymėjimą.

Žurnalistai iššūkių nesibaimina, todėl kasmet į ralį kviečiasi ir aukščiausio lygio autosporto meistrus. „Press Rally“, pabrėžė V. Valiukevičius, savo jėgas jau išbandė visas Lietuvos ralio elitas: Vaidotas Žala, Vytautas Švedas, Ramūnas Čapkauskas, Benediktas Vanagas, Deividas Jocius ir kiti. Drauge su žurnalistais startuojantys ralio svečiai dėl rezultatų rungiasi „Sport“ klasės įskaitoje, kurioje laukiami visi automobilių sporto entuziastai.

Kasmet startuoja ir tradicinis Istorinių automobilių ralis. Čia laukiamas būrys išskirtinės technikos puoselėtojų, kurių automobiliai traukia smalsuolių akį ir žada daugybę gerų istorijų. Senesnės nei 30 metų amžiaus specifinius originalumo reikalavimus atitinkančios technikos puoselėtojai šiemet Aukštaitijos apylinkėse keliaus turistinės įskaitos grupės maršrutais.

Iš viso „Press Rally“ laukiama apie 40 sportinių automobilių ir apie 30 istorinių bei turizmo įskaitos ekipažų. Pateikti registraciją į ralį galima čia.

Ralio nuostatai: https://pressauto.lt/docs/2020PR/Nuostatai.pdf

Ralio nuostatai anglų kalba: https://pressauto.lt/docs/2020PR/Regulations.pdf