Lietuvos metų automobilis

Kaip balsavo MA2023 komisija: Vitoldas Milius ir jo balai

Komisijos išrinktas finalininkų septynetas buvo harmoningas ir įvairialypis, o svarbiausia, kad jame nedominavo vien SUV, kaip dabar įprasta rinkoje. Buvo ir labai brangių ir pigesnių automobilių, elektra varomų ir benzininių, pasakojančių skirtingas automobilių pramonės istorijas – vokišką, prancūzišką ir japonišką.

Iš šono žiūrint atrodo, kad paskirstyti 25 balus septyniems pretendentams yra juokų darbas, tačiau tai niekada nepavyksta iš pirmo karto. Niekas nebegamina blogų automobilių, o jeigu gamintų, jie niekuomet nepatektų į geriausiųjų septynetuką.
Netgi mano balų pasiskirstymas rodo, kad lengva nebuvo.

Pavyzdžiui, labiausiai patikusiam modeliui EQS 580 4MATIC iš Mercedes-EQ, aš daviau tik 2 balus, t.y. mažiausiai už visus. Tas balų skirstymas kartais būna ne apie automobilio gerumą, o apie mūsų gyvenimą.

Mums buvo patikėtas modelis kainuojantis 181 560 EUR, kurių jis yra vertas, bet neramina klausimas, kiek žmonių Lietuvoje galės įsigyti tiek kainuojantį elektromobilį?

Arba, pavyzdžiui, du technologiniai dvyniai Peugeot 308 ir Citroen C5 X, kaip nustatyti kuris iš jų geresnis? Tiesa, dar vienas niekuo neblogesnis technologinis dvynys Opel Astra, liko už bendro septynetuko borto (beje, jis buvo mano septynetuke).

Balus skyriau vadovaudamasis daugybe kriterijų, su kuriais esu įpratęs turėti reikalų jau gerus du dešimtmečius bandant automobilius ir juos vertinant, na ir žinoma įtraukiant savo asmeninius gražu/negražu, patogu/nepatogu klausimus, kurių niekas negali išvengti.

Daugiausiai balų (po 6) skyriau dviems žemiškiems, man labiausiai patikusiems modeliams Peugeot 308 ir Honda Civic, kurie savo pažanga (kaip modelis) padarė didžiulį įspūdį. Be to, labai patiko juos vairuoti (vairuotojiškai sureguliuoti modeliai), o man asmeniškai tai yra labai svarbu.

Kiti modeliai gavo panašiai po vienodą balų kiekį. Visi jie labai skirtingi ir juos rinksis skirtingi žmonės.

Pavyzdžiui, norintis įsigyti elektromobilį, tikrai turėtų į savo ketinimų krepšelį įtraukti konkurse pripažintą geriausiu elektromobiliu Renault Megane E-TECH, bet bus daugybė pirkėjų, kurie net nesvarsto pirkti elektromobilio, jie turbūt rinksis Toyota Corolla Cross arba Citroen C5 X.

Bet kuriam pirkėjui, išsirinkusiam modelį iš mūsų septyneto, neteks nusivilti.