Komercinis automobilisVisos naujienos

Į „Lietuvos komercinio automobilio 2016“ titulą – 10 pretendentų

By 2016-05-03 24 rugsėjo, 2019 No Comments

Šiandien baigėsi paraiškų priėmimo terminas į Lietuvos žurnalistų autoklubo rengiamą konkursą „Lietuvos komercinis automobilis 2016“.

Prie renginio simbolinės starto linijos išsirikiuos dešimt naujausiųjų, neseniai Lietuvą pasiekusių komercinių automobilių. Visus konkurso dalyvius įdėmiau apžiūrėti bei įvertinti turės progą ne tik renginio vertinimo komisija, bet ir daugybė naujausia technika besidominčių žmonių ar net potencialių pirkėjų.

Mat visi pretendentai į geriausiojo karūną bus eksponuojami „Litexpo“ parodų centre duris atversiančių net trijų specializuotų parodų „Transbaltica“, „Mechanika“ ir „Balttechnika“ atskirame paviljone. Beje, gegužės 20-ąją čia ir bus paskelbtas „Lietuvos komercinis automobilis 2016“.

Dėl geriausiojo „Lietuvos komercinio automobilio 2016“ karūnos ir kitų konkurso nominacijų šiemet varžosi (abėcėlės tvarka) : „Citroen Berlingo“, „Fiat Ducato“, „Iveco Daily“, „Mitsubishi L200“, „Nissan Navara“, „Opel Vivaro“, „Peugeot Boxer L4 PTDC“, „Peugeot Boxer L4 H2FT“, „Peugeot Expert“ ir „Peugeot New Partner“ automobiliai.

 Daugiausia automobilių – net keturis – į konkursą delegavo palyginti neseniai dirbanti UAB „Autovici“. Tarp jų ir tokį, kurio „gyvo“ dar nėra matę net jo įgaliotieji atstovai ir kuris Lietuvą pasieks tik konkurso išvakarėse. Ši karščiausia naujiena gali tapti nemenka stendo vinimi ir traukos objektu.

Tai naujasis „Peugeot Expert“, kurį užsienio ekpertai įvertino kaip įvairiapusišką ir stilingą komercinį automobilį. Ypač vertinamos įvairios šio darbinio arkliuko modifikacijos su dviejų dydžių išilgine baze ir trimis skirtingais kėbulo parametrais – nuo kompaktiško 4,6 m ilgio iki 5,3 m ilgio, kai krovinių skyriaus tūris – 4,6–6,6 m3, krovumas – iki 1400 kg.

Su naujuoju „Peugeot Expert“ furgonu krovininių rinkoje debiutuoja ir iki šiol dar nematyti atnaujinimai – automatiniu būdu atidaromos stumdomos šoninės durys, veikiančios jutiklio pagalba ir modulinė nulenkiama keleivio sėdynė Moduwork, kad krovinių skyrių būtų galima panaudoti ilgiems daiktams vežti.

„Peugeot Expert“ gali traukti iki 2,5 tonos svorio priekabą.

 Ne tūnodami jo šešėlyje dėmesio vertą rinkos naujoką pasitinka ir kiti šio konkurso dalyviai, kurių kiekvienas turi pagrįstų ambicijų į geriausiojo laurus.

Autoritetinga vertinimo komisija ir jos konsultantas atsižvelgs ne tik į darbinio automobilio patrauklumą ar dizaino naujoves. Ji nešykštės dėmesio ir tokiems svarbiems faktoriams, kaip eksploatacinės savybės ir patikimumas, patvarumas, aukšta likutinė vertė, jau nekalbant apie tokius iš pirmo žvilgsnio mažmožius, kaip patikimos durys, nelūžtančios jų rankenos, negendančios spynelės, nes komercinio transporto vairuotojams ir juos lydintiems kiekvieną dieną tenka daugybę kartų jas varstyti.

„Lietuvos komercinio automobilio 2016“ rinkimų nelyginkime su mūsų nuo 1997 metų rengiamais metų automobilio konkursais, – sako šio projekto vadovas, žurnalistų autoklubo prezidentas Valdas Valiukevičius. – Komercinių automobilių rinka gerokai mažesnė nei lengvųjų, todėl 10 pretendentų, besivaržančių dėl geriausiojo komercinio automobilio karūnos – geras rezultatas. Tai bemaž viskas, ką naujausio šiandien gali pasiūlyti gamintojų įgaliotieji atstovai Lietuvoje“.

 

Konkurso spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“

El./paštas visusbonus@dtiltas.lt

Tel. + 370 612 93662