Press RallyVisos naujienos

Gera pradžia Press ralyje neženklina pusės darbo ?

By 2015-06-05 7 rugpjūčio, 2019 No Comments

Penktadienio vakarą įdomioms ir gana klastingoms „Toyota“ taurės slalomo varžybomis finišavo Lietuvos žurnalistų autoklubo rengiamo, analogų pasaulyje neturinčio „Press ralio 2015“ pirmosios dienos varžybos.

Nors sakoma, gera pradžia – pusė darbo, tačiau patarle aklai negalėjo tikėti net ekvatorių jau perkopusių lenktynių lyderiai. Kaip parodė ankstesnių, o šiemetinio, dvidešimtmečio jubiliejų pažyminčio ralių praktika, neretai jo nugalėtojai paaiškėja tik paskutiniuose paskutiniojo etapo metruose.

„Iš visų savo pergalių bene labiausiai didžiuojuosi 2001 m. iškovota Druskininkuose, kai trijų dienų kovas laimėjau nepilnos sekundės persvara, nors prieš paskutiniąją rungtį nuo lyderio atsilikau sekunde su trupučiu. Tokių dalykų pamiršti neįmanoma“,- rengdamasis savo dvidešimtajam raliui renginio spaudos centrui, Viešųjų ryšių agentūrai „Visus Bonus“ sakė aštuonias pergales žurnalistų raliuose iškovojęs Renaldas Gabartas.

Deja, šįkart Renaldas jau nebepretenduoja į čempiono laurus, nes dar pirmosios dienos pavakarę prieš sugrįžtant į Trakus R. Gabartas ir jo navigatorius Vincas Gerdžiūnas dėl sugedusio jų „Renault Clio Sport“ kuro siurblio buvo priversti sudėti ginklus.

Teisėjams paskelbus pirmosios ralio dienos batalijų rezultatus dideli netikėtumai ralio stovyklos nesukrėtė. Greičiausiai visas rungtis įveikė VIP įskaitoje lenktyniaujantys, nuolatiniai žurnalistų ralių dalyviai Kęstutis Taškūnas ir Andrejus Savčenko, vairuojantys „Volkswagen Golf V“.

49,53 sek. lyderiams pralaimi net aštuonis kartus ralį laimėjęs LNK laidos „Ne vienas kelyje“ vedėjas Dainius Leonavičius su Adomu Šablevičiumi, vairuojantys „Toyota GT86“.

Trečioji vieta po pirmosios dienos kovų priklauso irgi svečiams – Alfredo Štaro ir Emilio Sinkevičiaus ekipažui, važiuojančiam „Suzuki“ automobiliu.

Penktąją – septintąją vietas užima amžini varžovai, daugkartiniai žurnalistų ralių nugalėtojai ir prizininkai – Arūnas Volungevičius su Dariumi Saulevičiumi, Kristijonas Kaikaris su Evaldu Tylu ir itin šiltai šiandien sutiktas pirmojo press ralio laimėtojas Linas Butkus su Arvydu Šinkūnu.

Aštuntoji bendrosios įskaitos vieta – nemenkas jauno „Keturių ratų“ bei laidos „Ne vienas kelyje“ žurnalisto Egidijaus Babelio, kuriam tai tik antrasis ralis ir kuriam talkina Dovilo Čiutelės šturmanas Aleksandras Dainys, laimėjimas.

Praleidę į priekį dar vienus VIP įskaitos dalyvius Genadijų Segalį su Antanu Brazausku pirmąjį bendrosios įskaitos dešimtuką užbaigia ir antrąjį pradeda portalo 15min.lt rubrikos gazas žurnalistai Tomas Markelevičius su Tadu Martinaičiu ir Paulius Sviklas su Mindaugu Dūda, vairuojantys „Mitsubishi Colt“ ir „Mazda MX-5“.

Geriausią rezultatą pirmąją dieną demonstravę iš užsieniečių keturiolikti ukrainiečiai tėvas su sūnumi Aleksejus ir Jurijus Močianovai, važiuojantys su „Subaru Impreza WRX“.

Tačiau įveikta tik ralio pusiaukelė. Kas aukščiausiai kels nugalėtojų taurę ir ragaus iš jos čempionų šampaną, sužinosime rytoj vakare Trakuose, kur finišuos jubiliejinis, XX-asis „Press ralis 2015“.

Algimanto BRAZAIČIO ir Giedriaus MATULAIČIO nuotr..

     „Press ralio 2015“ spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“

El./paštas visusbonus@dtiltas.lt

 Mob. +370 612 93662