Lietuvos metų automobilis

Automobilių lizingo rinkoje proveržis – naujų perkama daugiau

By 2016-12-01 9 rugpjūčio, 2019 No Comments

Šeši iš dešimties naujų automobilių Lietuvoje perkami lizingo būdu – ši statistika nesikeičia ilgus metus. Visgi šiemet, teigia Šiaulių bankas, rinkoje matyti proveržis: per 9 metų mėnesius lizingu automobilių parduota beveik trečdaliu – 29 proc. – daugiau nei pernai. Sekant šią tendenciją, Lietuvos „Metų automobilio 2017“ konkurse bankas įsteigė naują nominaciją: „Įgyvendinama svajonė 2017“.

Anot Mindaugo Vasiliausko, Šiaulių banko Lizingo departamento direktoriaus, nemažai klientų rinkdamiesi automobilį iš pradžių nepagalvoja apie galimybę įsigyti naują, nors tą sau leisti gali. Eksperto teigimu, jeigu norima pirkti ne senesnį nei 5 metų modelį, visuomet verta įvertinti ir naujos transporto priemonės pirkimo alternatyvą.

„Naujas automobilis – ne tik komfortas ir saugumas, bet ir mažesnės išlaidos, patogumas automobiliui sugedus. Juk, pavyzdžiui, naujo automobilio garantinio gedimo atveju pardavėjai gali skirti pakaitinę transporto priemonę, o įvertinus galimas su automobilio eksploatacija susijusias būsimas išlaidas matyti, kad naujas automobilis leidžia sutaupyti. Ypač, jei jis yra darbo priemonė“, – privalumus vardija M. Vasiliauskas.

Jis pastebi, kad Lietuvoje naujų automobilių įsigyjama vis daugiau, tad situacija po truputį keičiasi – vis ryškesnė tendencija rinktis naujesnį automobilį. Anot Šiaulių banko Lizingo departamento direktoriaus, žmonės, ypač tie, kurie svarsto galimybę įsigyti apynaujį automobilį, įvertinę visus aspektus neretai pasirenka naują.

Didelės sumos – nebūtinos

Anot M. Vasiliausko, būtent tokia pastarųjų metų tendencija paskatino Šiaulių banką įsteigti „Metų automobilis 2017“ konkurse nominaciją „Įgyvendinama svajonė 2017“. Ja, sako ekspertas, norima atkreipti dėmesį, kad naujas automobilis yra įperkamas ir vidutines pajamas uždirbantiems gyventojams.

„Žmonės „Įgyvendinamos svajonės 2017“ rinkimuose sužino daug naudingų dalykų, į kuriuos tiesiog neatkreipia dėmesio rengdamiesi pirkti automobilį. Pavyzdžiui, fiziniams asmenims, automobilį įsigyjantiems Šiaulių banko lizingu, nebūtina pradinė įmoka, jeigu automobilio kaina iki 18 tūkst. eurų“, – pavyzdį pateikia specialistas. – Pasirinkus lizingo su draudimu paslaugą, draudimo įmokos išskaidomos ir mokant eilinę įmoką sumokama ir už draudimą. Tad norint įsigyti naujesnį automobilį nebūtina tam būti sukaupus daug pinigų.“

Specialus pasiūlymas susijęs ir su šiemet „Įgyvendinamos svajonės 2017“ rinkimuose dalyvaujančiais modeliais. Pasirinkus lizingo su draudimu paslaugą Šiaulių banke, pirmus metus civilinės atsakomybės draudimas tokių automobilių savininkams nieko nekainuos.

Šiai nominacijai iš 35 „Metų automobilio 2017“ konkurse esančių modelių Šiaulių bankas išrinko šiuo metu populiariausius automobilius, tad į sąrašą pateko daug miesto visureigių, kurie dabar itin paklausūs ir yra daugumos svajonė.

„Kitas kriterijus – automobilio perkamumas. Kitaip tariant, renkame automobilį, apie kurį ne tik dažnas svajoja, bet ir gali turėti“, – tikina M. Vasiliauskas.

Dešimt kandidatų

Į „Įperkamos svajonės“ titulą pretenduoja dešimt Šiaulių banko atrinktų automobilių.

Tarp pasirinktų modelių absoliučiai visi – miesto visureigiai. Balsuoti spaudžiant „patinka“ Šiaulių banko „Facebook“ paskyroje galima už „Opel Mokka X“, „Ford Kuga“, „Kia Sportage“, „Toyota C-HR“, „Peugeot 3008“, „Škoda Kodiaq“, „Suzuki SX4 S-Cross“, „Volkswagen Tiguan“, „Seat Ateca“ bei „Audi Q2“.

Be išskirtinių lizingo pasiūlymų šiems modeliams, Šiaulių bankas balsuojantiems už favoritus siūlo ir papildomą pramogą: galimybę laimėti savaitgalio pasivažinėjimą su daugiausiai balsų surinkusiu modeliu.

Mąsto praktiškai

Anot M. Vasiliausko, šiuo metu naujų automobilių rinkoje juntamas atšilimas, ir, kadangi pirkėjai rinktis yra linkę įvertindami ekonominę situaciją šalyje, šiuo metu ieškoma prabangesnių, brangesnių automobilių.

„Dažniausiai pagal savo finansines galimybes siekiama įsigyti kuo aukštesnės klasės modelį. Tiesa, jo papildoma įranga lemiamos įtakos neturi, mat ji laikui bėgant labiau nuvertėja“, – apibūdina Šiaulių banko Lizingo departamento direktorius ir pabrėžia, kad dominuoja praktiškas požiūris.

Šiaulių banko lizingo specialistai pataria, kad prieš perkant naują automobilį reikėtų įvertinti ne tik visiškai naujo modelio kainą, bet ir tai, kiek jis gali kainuoti pasibaigus planuojamam naudojimo laikotarpiui.

„Tikėtiną būsimą kainą galima nustatyti sužinojus, kiek kainuoja, tarkime, 5 metais senesnis norimas įsigyti automobilis. Tikroji kaina ir yra pirkimo kainos bei tikėtinos pardavimo kainos po norimo eksploatuoti termino skirtumas“, – pataria M. Vasiliauskas.

Įvertinti siūloma ne tik finansavimo kainą, techninės priežiūros ir eksploatacijos išlaidas bei komfortą, bet ir suteikiamas garantijas, gedimų tikimybę, taip pat netgi tokias savybes, kaip automobilio grožis.

„Skaitinė šių prielaidų išraiška padeda pasirinkti tinkamiausią automobilį. Įprastai paaiškėja, kad praktiškiau yra pirkti kuo naujesnį automobilį ir jį ilgiau eksploatuoti nei dažniau keisti senesnius“, – pabrėžia specialistas.

Jis pabrėžia, kad verta atkreipti dėmesį ir į rinkoje esančius finansavimo pasiūlymus, kurie labai skiriasi.

„Pavyzdžiui, metinės palūkanos svyruoja nuo 0,99 proc. iki 40 proc., gali būti taikomi kiti mėnesiniai mokesčiai, todėl itin svarbu įvertinti bendrą finansavimo kainą, – sako Šiaulių banko Lizingo departamento direktorius. – Lengviau įvertinti savo galimybes leidžia lizingas su likutine verte, nes aiškiai parodo, kiek per mėnesį kainuotų išsimokėtinai perkamas automobilis. Šiuo atveju, pasibaigus sutarties terminui galima automobilį atiduoti pardavėjui, arba pratęsti išsipirkimą.“

 

Apie Šiaulių banką

ŠIAULIŲ BANKAS – stabiliai ir nuosekliai augantis lietuviško kapitalo bankas, turintis ilgametę šalies smulkiojo bei vidutinio verslo ir gyventojų vartojimo finansavimo patirtį. Bankas siekia būti patikimas partneris, galintis patarti bei parinkti tinkamą finansavimo priemonę svajonių automobiliui įsigyti.