Press Rally

Tradicinėse „Press Rally 2016“ laurus susižėrė ukrainietis Sergej Kravec

By 2016-06-06 8 rugpjūčio, 2019 No Comments

Šeštadienį Estijoje, Joulumae sporto ir rekreacijos centre, finišavo 21-asis Lietuvos žurnalistų klubo organizuojamas „Press ralis 2016“. Per Baltijos šalis nusidriekęs, „žurnalistų dakaru“ organizatorių ir dalyvių vadinamas rekordiškai ilgas ralis, pateikė daug netikėtumų.

Svečiai triumfavo žurnalistų įskaitoje

Bendroje žurnalistų įskaitoje pergalę išplėšė ukrainietis Sergėjus Kravecas su šturmanu Stasu Pelenskiy, pilotavę „Mitsubishi Lancer Evo X“, nuo pirmosios vietos pakylos nustūmęs daugkartinį ralio nugalėtoją Dainių Leonavičių. Greitose ir galingiems automobiliams atsiskleisti tinkamose trasose S. Kraveco ekipažas pirmavo jau nuo ralio pradžios.

Antrąją vietą užėmė svečių iš Latvijos, Martino Dzeničio ir Kristapo Berzins ekipažas, ralyje dalyvavęs su Ford Fiesta R2, iškovoję pirmosios vietos taurę ir 1,6 litro variklio darbinio tūrio automobilių klasėje.

Trečias bendroje žurnalistų įskaitoje liko Ramūno Fetingio ir Agnės Lauciuvienės  tandemas su „Opel Corsa OPC“, prizinę, antrąją vietą ekipažas iškovojo ir daugiau nei 2,0 litrų darbinio tūrio klasėje. Visiems lenktynėse dalyvavusiems ekipažams buvo įteikti diplomai.

Dalyviams – gausios dovanos

„Lenktynės buvo ilgos, bet nematau pavargusių veidų. Ar kitais metais darysime ralį dar ilgesnį? Galbūt plauksime į Helsinkį arba startuosime Kijeve?  ─ per apdovanojimų ceremoniją juokais klausė žurnalisto klubo prezidentas Valdas Valiukevičius. Iškilmingoje kalboje Press ralio direktorius pasidalino atsiminimais iš  lenktynių ir pasidžiaugė, kad ralis jau seniai išaugo mėgėjiškas aikšteles ir dabar ekipažai grumiasi profesionaliose trasose, o į ralį įtraukiamos ir naujovės – kelio knygos pakeičiamos GPS navigacijos sistema.

Apdovanoti buvo ir rėmėjai: techninės pagalbos komanda ir jos vadovas Juozukas, padėkas gavo „Continental“ padangų gamybos kompanijos, „Toyota Baltic“ atstovai, trečius metus ralyje talkinanti automobilių serviso įmonė „Autoekspertas“ bei komunikaciniai partneriai „15min.lt“.

Geriausios nuotraukos konkurso nugalėtojus apdovanojo „15min.lt“ žurnalistas Žilvinas Pekarskas. Pagrindinį prizą laimėjo Nissan Pulsar ekipažo vairuotojas Mindaugas Plukys, už originalias nuotraukas apdovanojimus taip pat gavo Renaldas Gabartas, Marius Goštautas ir Tomas Markelevičius.

Kravecas ir jam talkinęs S. Pelenskiy lyderiauja ir automobilių virš 2,0 litrų darbinio tūrio varikliais klasėje, buvo greičiausi antrąją ralio dieną Estijoje ir laimėjo pagrindinio rėmėjo „Continental“ įsteigtą prizą ‒ padangų komplektą ir „Continental“ taurę. Pirmosios dienos greičiausio ekipažo prizas taip pat atiteko ukrainiečių duetui, visapusiškai triumfavusiam šiame ralyje.

VIP klasės nugalėtojai Vytis Pauliukonis ir Audronis Gulbinas užtikrintai pirmavo ir absoliučioje įskaitoje.